Hayret Türkiye

Devamını Oku…

Zeytinyağı dünyada doğal yollardan üretilip kullanılan en eski ve en sağlıklı gıdalardan birisidir.

Devamını Oku…
31 Ocak 2018 - 22:45 'de eklendi ve 530 kez görüntülendi.


Zeytinyağı dünyada doğal yollardan üretilip kullanılan en eski ve en sağlıklı gıdalardan birisidir. Ancak Riviera tipi, yani işlenmiş değil, doğal soğuk sıkım yani sızma zeytinyağı olmalıdır.

Yemeklerden salatalara, direk içilerek kullanımı, cilt ve saçlara sürülmesi, sabun yapımına kadar bir çok alanda kullanılmaktadır. Yapılan araştırmalara göre doğal zeytin yağının üretilip kullanıldığı bölgelerde, kolesterol, kalp ve damar hastalıklarına ve kolon kanserine çok daha az rastlanmaktadır.

Sabahları aç karnına 1 yada 2 kaşık zeytin yağı içmenin 7 den 70’e her yaştaki insan için sayılamayacak kadar faydası bulunmaktadır. Her sabah içeceğiniz 1, 2 kaşık zeytinyağı sizi bir çok hastalıklara karşı korur.

Zeytinyağı içeriğindeki yüksek miktardaki E viamini ile kalp ve damar sağlığınızı korur. Damar serliklerini önler ve kalp krizi riskinizi azaltır. Zeytin yağında bulunan oleik asit sayesinde kötü kolesterol ( LDL ) oluşumunu azaltarak damarların sağlığını koruyan iyi huylu kolesterolün ( HDL ) artmasına yardımcı olur.

Ayrıca bütün vücudu temizleyen karaciğer için de en iyi temizleyici zeytinyağıdır. Yüksek tansiyon için kullanılan ilaçlar kadar etkilidir.Araştırmalarda zeytinyağında bulunan oleik yağ asidi ve polifenollerin felce kadar gidecek riske neden olan kan basıncını azalttığı bulunmuştur.

Neticede kan basıncını düşürmede ilaç kadar etkili olduğu tespit edilmiştir. Zeytinyağı kandaki glikoz oranını düşürdüğü için diyabet hastaların da aç karnına içmesi çok faydalıdır.

Zeytinyağı sindirim sisteminde kolon kanserine sebep olan safra asitlerinin üretimini azaltarak bağırsakların kansere karşı korunmasında önemli bir rol oynar.

Zeytinyağında bol miktarda bulunan yağ asitleri faydalı yağlardır ve tokluk hissi verir. Bu yüzden sağlıklı bir şekilde kilo vermek için ilk önce kullandığınız yağları zeytinyağıyla değiştirin. Yüzyıllardır insanoğluna şifa kaynağı olan zeytinyağını mutfağınızdan eksik etmeyin.

BİLGİ PAYLAŞTIKÇA ÇOĞALIR – 1 kez PAYLAŞ HERKES FAYDALANSIN

Okuduğunuz için Teşekkür ederiz. Okursanız sadece siz faydalanırsınız fakat paylaşırsanız herkes faydalanır. Lütfen 1 kez paylaşın…

Bu bilgiler size yardımcı oldu mu? Öyleyse arkadaşlarınızla paylaşarak başkalarınında faydalanmasına yardımcı olabilirsiniz. Eğer Paylaştıysanız sizlere bir kez daha teşekkür ederiz…

Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik, ders veren hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız, sayfamızı takip edebilirsiniz.Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER