Hayret Türkiye

Devamını Oku…

Troid hastalığı günümüzde oldukça yaygın olan bir hastalıktır. Özellikle daha çok kadınlarda görülür.

Devamını Oku…
19 Ocak 2018 - 0:37 'de eklendi ve 2502 kez görüntülendi.


Zencefil Suyuyla Troid Tedavisi

Troid hastalığı günümüzde oldukça yaygın olan bir hastalıktır. Özellikle daha çok kadınlarda görülür. Hipertroid (troid bezinin normalden fazla ve hızlı çalışması) ve hipotroid (troid bezinin normalden yavaş çalışması) olmak üzere iki farklı çeşidi vardır. Hipertroid hastaları kilo alamamaktan şikayetçiyken hipotroid hastaları da zor kilo verdiklerinden yakınırlar. Birçok ilaç ve hormon tedavisi uygulanabilir. İşte bu zencefil suyu kürü ile doğal bir şekilde troid hastalığınızın etkilerini en aza indirebilirsiniz. Ayrıca bu doğal kür Haşimato troidi denilen troid bezinin iltihaplanmasında da oldukça etkili bir tedavidir.
İşte tarif: Aktardan ve büyük alışveriş marketlerinden taze zencefil alın. Yıkadıktan sonra rendeyle veya varsa katı meyve sıkacağı ile suyunu sıkın. Sabahları aç karnına 1 çorba kaşığı tüketin. Aynı zamanda akşamları da aç karnına 1 çorba kaşığı tüketin. Taze olarak tüketmeye çalışın, hazırladığınız su en fazla 2-3 gün dayanmaktadır. Zencefilin suyunun tadı oldukça acıdır.

İlk defa deneyecekler ilk başta zorluk çekebilir ama kendinizi hazırlayın ve hemen vazgeçmeyin. İlaçların yan etkilerinden çok daha iyidir. Zencefilin aynı zamanda kan sulandırma etkisi olduğu için kan sulandırma ilacı içenler zencefili aynı anda tüketmesinler. Bunun için doktorunuza başvurabilirsiniz. Troid hastalarının bir kısmının troidlerinde nodül de oluşmaktadır.

Bu nodüllerin olduğu kısma yani boynunuza dışardan zencefil suyu sürerek yok olmalarını sağlayabilirsiniz.
Doktorunuzun verdiği ilaçları mutlaka kullanın, ihmal etmeyin. Ayrıca zencefile karşı herhangi bir alerjiniz olup olmadığını araştırın, doktorunuza danışın ve ondan sonra kullanın. Bu bitkisel kürler, doğal yöntemler yetişkinler içindir çocuklar ailelerine sormadan kullamamalı. Doktorunuza danışmadan kendi kendinize teşhis koymayın ve tedavi uygulamayın. Hepinize sağlıklı günler, aylar, yıllar dileriz.

Okursanız sadece siz faydalanırsınız ama paylaşırsanız herkes faydalanır. Lüfen arkadaşlarınızla paylaşmayı unutmayın.Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER