Hayret Türkiye

Zemzem’in Pek Fazla Kişi Tarafından Bilinmeyen 7 Hayret Verici Özelliği…

Zemzem suyu sırlarıyla herkesi merak ettirmeye devam ediyor, İşte bu mucizevi su hakkında bilmeniz gerekenler…

Zemzem’in Pek Fazla Kişi Tarafından Bilinmeyen 7 Hayret Verici Özelliği…
11 Ocak 2018 - 11:10 'de eklendi ve 1859 kez görüntülendi.


Zemzem suyu sırlarıyla herkesi merak ettirmeye devam ediyor, İşte bu mucizevi su hakkında bilmeniz gerekenler…

Hiçbir su kaynağında bulunmayan özellikleri içeren zemzemin bazı bilinmeyen  özellikleri; 1- Amerika’da yapılan araştırmalar sonucunda, dünyada içerisinde mikroorganizma ve bakteri barındırmayan tek su zemzem.

2- Yani mikrobik rahatsızlıklara karşı etkili olan florürleri bulunduruyor. Batı’da yapılan lâboratuvar araştırmalarına göre zemzem, diğer sulara göre çok daha az kükürt bulundurur.

3- Diğer bütün sulara göre oldukça fazla mineral içeriyor  bu nedenle çok daha besleyici. Aç iseniz açlığınızı, susuz iseniz susuzluğunuzu gideren tek su.

(Ebû Zer Hazretlerin bu hakikati tecrübe ettiği ve İki ay boyunca sadece zemzem ile yaşamış olduğu ve hattâ kilo aldığı rivayet edilmektedir.) 4- Yüksek kalsiyum ve magnezyum tuzu barındırması nedeniyle, yorgunluğa iyi geliyor.

5- Alman bilim adamlarının yaptığı araştırmaya göre; normal bir su ile karıştırıldığında eklenen  suya baskın gelip, tamamını  mayalayarak diğer suyu da zemzeme dönüştürüyor.6- Zemzem Araştırma Merkezi kayıtlarına göre zemzem kuyusundan saniyede 8.000 litre su çekiliyor. Bu, günde yaklaşık olarak 691,2 bin litre zemzem demektir. 24 saat boyunca su çekilip, 11 dakika durulduğunda kuyu eski seviyesine geliyor.

7- Japon uzman Dr. Masaru Emotu ise Zemzem üzerinde yaptığı araştırmaların sonucunda şunları söylüyor: “Zemzem’de büyük bir enerji var. Başkasını değiştirir ama kendi değişmez. Zemzemin kristal düzeni ve yapısı çok farklı, çan sesini duyduklarında kararıyorlar.

Her bir kristalin Kâbe-i Muazzama’ya benzeyen bir doku yapısı var. Kur’ân-ı Kerim ve ezan sesinde ise parlaklaştığı ve netleştiğini tespit ettim. Fizikî ve kimyevî özellikleri bakımından yeryüzündeki bütün sulardan farklı. Çevresinde cereyan eden bütün değişimleri hâfızasına alıyor. Yapısı çok farklı. Bu, onu dünyadaki diğer elementlerin efendisi yapıyor.”

Okuduğunuz için Teşekkür ederiz. Okursanız sadece siz faydalanırsınız fakat paylaşırsanız herkes faydalanır. Lütfen 1 kez paylaşın…Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Etiketler :

Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER