Hayret Türkiye

Devamını Oku…

Zamanın birinde tek başına yaşayan oldukça dindar, güngörmüş yaşlı bir kadın varmış.

Devamını Oku…
05 Mayıs 2018 - 4:32 'de eklendi ve 14320 kez görüntülendi.


Parasını Şeytana Ödetmişsin; Zamanın birinde tek başına yaşayan oldukça dindar, güngörmüş yaşlı bir kadın varmış.

Her şeyde bir hayır vardır, her şey insan için, yarın ne olacağımız belli değil, nimetin şükrünü eda etmemiz lazım diye düşünür, her sabah evinin kapısının önüne çıkar yüksek sesle bağıra bağıra dua eder,

Allah’a şükredermiş.; ” Ey yüce Allahım, Yarabbim bize verdiğin sayısız nimetler için sana sonsuz şükürler olsun, sonsuz hamdü senalar olsun” derken her seferinde de Haşa Allah’a inanmayan sefih yan komşusunun sesi duyulurmuş: (haşa) Allah yok kadın Allah yooook.

“Yaşlı kadın ne kadar
sinirlense de yine her sabah dua edermiş, öteki komşu da inadından her seferinde ona öyle bağırınca yaşlı kadın duasına ilaveten “Ya Rabbi sen bu nankör budala fikirsiz kör kullarına da akıl ver” diye bağırınca, yan komşu iyice çıldırmış.

Bir akşam, yandaki akılsız sefih adam komşusu yaşlı kadına aklınca bir oyun etmeye kalkmış. Niyeti onu küçük düşürmekmiş.

Pazar yerine gider. Oradan bir sürü meyve sebze vs. pazarda ne varsa alıp torbalara doldurmuş, yaşlı kadının kapısının önüne asmış.Ertesi sabah yaşlı kadın her zamanki gibi dua etmek için kapıyı açıp ta yiyecekleri görünce çok şaşırmış ve sevinçle bağırarak duasını etmeye başlamış: “Sana şükürler olsun Allah’ım bu gönderdiğin yiyecekler için de sana şükürler olsun.”

Kapısının arkasından onu dinleyen yan komşusu fırlamış dışarı ve bağırarak; “(haşa)Allah yok kadın, Allah yok. Bak o yiyecekleri ben aldım beeen”

Yaşlı kadın hiç hâlini bozmadan, tekrar ellerini açmış; “Yüce Allah’ım sana ne kadar şükretsem azdır. Hem bana torba torba bu yiyecekleri göndermişsin, hem de parasını bu şeytana ödetmişsin”

Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik, ders veren hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız, sayfamızı takip edebilirsiniz.Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER