Hayret Türkiye

Devamını Oku…

Zamanın birinde bir kral generallerini toplayıp ülkenin düşmanlarına karşı bir sefer planı yapıp, ordusunu sefere çıkarmış.

Devamını Oku…
09 Şubat 2018 - 3:22 'de eklendi ve 316 kez görüntülendi.


Aynı şeyi hissedebilmek: Zamanın birinde bir kral generallerini toplayıp ülkenin düşmanlarına karşı bir sefer planı yapıp, ordusunu sefere çıkarmış.

Ordusu sefer için ayrıldıktan kısa bir süre sonra içeride ki hain devlet adamları ile asiler birleşip kralı tahttan indirmek için isyan başlatıp sarayı basıp muhafızları etkisiz hale getirip sarayda kralı aramaya başlamışlar.

Durumu erken fark eden kral, hemen ordunun peşine ulak göndermiş isyanı bildirip geri dönmeleri için. Lakin bu süre zarfında sağ kalması gerektiğini yoksa ele geçerse her şey bitecek, yönetim asilere geçecek ordu dönse de bir şekilde onlara tabi olacak, ülkede düzen bozulup kaos başlayacak.

Saklanmış saraydan tebdili kıyafet çıkıp kalabalık halkın arasına karışmış. Bir köylüye durumu anlatıp kendisini saklamasını, eğer bunu yapar da ordusu gelene kadar dayanırsa köylüye ne isterse vereceğini söylemiş. Kabul eden köylü kralı evine götürmüş,

İsyancılar sarayda kralı bulamayınca ev ev aramaya başlamışlar. Köylünün evine geldiklerinde adam kralı evin üst katındaki yatağın altına saklamış. Asiler bütün evi didik didik aramış bir asi kralın altında olduğu yatağın yanına gelip kılıcını yatağa batırmış, kılıç yatağın altındaki kralın burnunun ucundan yere batmış.

Asiler kralı bulamayıp oradan ayrılırken ordu geri dönüp tüm isyancıları kılıçtan geçirmiş,  elebaşlarınıda yakalamış.Nihayet kurtulan kral köylüye ne istediğini sorduğunda ömür boyu ailesine yetecek para ve de arazi istemiş. Kral kabul edip istediğin kadar toprak istediğin kadar altın hazineden al demiş.

Buna sevinen köylü krala son olarak merak ettiğim bir şey var onu söylemenizi isterim demiş ve krala o kılıç yatağa burnunun dibine battığında ne hissettiğini sormuş.

Bunu duyan kral bu ne cüret diye hiddetlenip asın bunu demiş. Hemen bir darağacı kurup ilmeği köylünün boynuna geçirmişler. Tam cellat altındaki tabureyi çekecekken kral durun deyip köylüyü darağacından indirtmiş.

Tabi köylünün bet beniz atık vaziyette. Kral gülerek şimdi ne hissettiğimi anladın mı? Demiş. Evet aynı şeyi hissedebilmek aynı duyguyu birebir anlamak için, aynısını yaşamak lazım. Yoksa anlamak mümkün değil, ne kadar anlatılsa da.Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Etiketler :

Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER