Hayret Türkiye

Zakkum Kansere İyi Geliyor Demişti Neredeyse Hain İlan Edilmişti!

“Zakkum kanseri iyileştiriyor” demişti fakat kimse inanmamıştı, “Neredeyse vatan haini ilan edildim” diyen Zakkumcu Ziya, Dr. Ziya Özel haklı çıktı…

Zakkum Kansere İyi Geliyor Demişti Neredeyse Hain İlan Edilmişti!
15 Ocak 2018 - 9:47 'de eklendi ve 465 kez görüntülendi.


“Zakkum kanseri iyileştiriyor” demişti fakat kimse inanmamıştı, “Neredeyse vatan haini ilan edildim” diyen Zakkumcu Ziya, Dr. Ziya Özel haklı çıktı…

“ZAKKUMCU doktor” olarak bilinen Dr. Ziya Özel şarlatan olarak anılıyordu. Genel Cerrah ve Operatör doktor olan Ziya Özel’in zakkum ekstreli kanser ilacı için Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) tarafından ilk aşama olumlu rapor alındı.

ABD Onkoloji Birliği, patenti Dr. Ziya Özel’e ait olan zakkum ekstreli kanser ilacının FDA tarafından yapılan Faz 1 deneme çalışmasının başarıyla sonuçlandığını açıkladı.

ZAKKUM, AIDS VE HEPATİT İÇİN DE UMUT

Bahsi geçen ilacın, kanserin gelişmesini engellemenin yanı sıra AIDS ve Hepatit-C ve bağışıklık sistemini zayıflatan diğer hastalıklar için de etkili olduğu belirtiliyor. Fakat ilk aşamadan olumlu cevap alınması bu maddenin piyasa sürüleceği anlanıma gelmiyor.

FDA tarafından Faz 2, 3, ve 4 düzeyindeki araştırmalardan da geçmesi gerekiyor. Zakkumlu ilaç ekstresinin en düşük dozlarda kullanıldığı araştırmada, 46 denekten 7’sindeki kanser ilerleme süreci, 4 ay ve daha fazla süreyle durdurulabildi. Araştırmalar zakkumlu ilacın göğüs kanserinden, pankreasa kadar birçok rahatsızlığa etki ettiğini göstermiş.DR. ÖZEL: KÜSKÜNÜM VE YORGUNUM

Dr. Özel medyaya yapmış olduğu açıklamada durumu şöyle anlatmıştı.Zakkum üzerine yaptığı çalışmaları açıkladıktan sonra tüm tıp dünyası tarafından eleştirilmişti. Dr. Özel 1962 yılında Muğla Devlet Hastanesinde çalışırken cilt kanseri olan bazı köylülerin, kanserli bölgelere zakkum yaprakları koyduğuna şahit olmuş. Daha sonra da bir Fransız neşriyatta “Zakkumun içeriği tam araştırılsa bir ilaç hazinesi olduğu görülür” şeklinde bir bilgiyle karşılaşmış ve zakkumu araştırmaya başlamış.

Dr. Özel 1992 yılında ABD’den zakkumdan elde edilen “Olender” maddesinin bağışıklık sistemini güçlendirdiğine yönelik bir patent alıyor. Bu maddenin kanser ilacı olmadığını fakat bağışıklık sistemini güçlendirdiğini belirtiliyor. Fakat bu çalışması için neredeyse vatan haini ilan edildim diyerek üzüntüsünü paylaşıyor.

Eğer bir faydası olmasaydı ABD’den patent alamazdık şeklinde açıklaması devam ediyor.

“OĞULLARINA ADIMI VERENLER VAR”

“Zakkumu tedavisi mümkün olmayan birçok hastada kullandım. Her insanda aynı sonucu vermeyebiliyor. 1997’de pankreasındaki tümör, karaciğer ve tüm kemiklerinde metastas yapmış olan hasta geldi. Bir yıl sonra sağlam raporu aldı. Beyinciğinde 5.5 santim tümörü olan 12 yaşındaki hasta, 1992’de kucakta taşınarak geldi. 1994’te sağlam raporu aldı.

Oğullarına ‘Ziya’ adı veren hastalar var. Bana ‘Hastaların neden yaşıyor?” diye tepki gösterdiler. Aleyhimde kampanya başlatılınca ABD’ye gittim. 1988’de döndüğümde beni hastalarım karşıladı. 1992’de bir dergiye ‘Muğla’da kanser hastası bir balıkçı iyi oldu’ dedim.

Sağlık Bakanlığı suç duyurusu yaptı. Hastanın ifadesi alındı, Şükrü’ye ‘Neden iyileştin?’ diye soruldu, bana para cezası kesildi, meslekten men cezası verildi. Bir gün sonra oğlunun ölümünü bekleyen bir baba kapımı çaldı. Beyninde tümör vardı. O çocuk da hayatta.”

“BU DOĞRUYSA ÜLKEMİZ KÖŞEYİ DÖNER”

“O dönem patenti alacak maddi gücüm yoktu. ‘ABD’de bir dergiye bu yayını verelim, bir ilaç firması nasıl olsa bize destek olur’ dedik. Ama dergi yayınlamadı. ‘Sizin bu yazınız doğru olsa ülkeniz size sahip çıkar, köşeyi dönerdi, siz kimi kandırıyorsunuz?’ dediler. Gerçekten de bana sahip çıkılsaydı, Türkiye köşeyi dönerdi.

Eczanelerde bu ilaç satılırdı, pek çok insan iyileşirdi. Türkiye büyük bir şansı kaçırdı. Vatan haini ilan edilmeseydim, Türkiye’nin bugün IMF’ye borcu olmazdı. Büyük bir fırsat kaçtı. Ben Amerikalı bir doktor olsaydım, orada baş tacı edilirdim. İnsan sağlığına önem verilen her ülkede bu iş sahiplenilir. Eğer yararı ve kullanılabilirliği ispat edilmezse ABD’den patent alamazsınız.”

Beğendiyseniz Lütfen 1 kez paylaşın… Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik, ders veren hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız, sayfamızı takip edebilirsiniz.Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER