Hayret Türkiye

Yüzündeki İfade…

Yüzündeki İfade; Yıllar öncesinde boşanmış olan çift yıllar boyunca tek çocukları olan…

Yüzündeki İfade…
06 Ağustos 2018 - 15:28 'de eklendi ve 1139 kez görüntülendi.


Yüzündeki İfade; Yıllar öncesinde boşanmış olan çift yıllar boyunca tek çocukları olan çok sevdikleri kızları için sık sık bir araya gelmek zorunda kalırlar.

Aradan 8 yıl geçmiş ikisi de evlenmemiş kız annesi ile beraber yaşıyor haftada birkaç kez de babasına gidiyor, onunla vakit geçiriyor. Kız her ne kadar anne babasını başkalarıyla paylaşmak zorunda kalmamış olsa da mutlu görünüyor olsa da, iç dünyasında derinlerde bir yerlerde boşanmış aile çocuğu olmanın sıkıntısını yaşıyor.

Aslında ikisi de anlaşamamış olmanın sonucu olarak boşanmışlar, lakin iki medeni insan gibi bir araya gelip kızlarına bunun eksikliğini hissettirmemeye çalışalım derken, eski mevzular açılınca, iğnelemeler, laf sokmalarla ortalık karışmıyor da değil.

Ne kadar toparlanmaya çalışılsa da olan tabi ki çocuğa oluyor. Artık kız büyümüş 18 yaşına basmıştır. Bu vesileyle bir araya gelmişler, her zamanki gibi birbirleriyle göz göze gelmeden, direk konuşmadan, kızlarına odaklanıp sözde onu mutlu etmeye çalışırlar. Baba bir ara;

“Al kızım bu zarfı annene ver, sen artık 18 yaşına bastın bu annene vereceğim son nafaka çeki. Artık annene ödeme yapmayacağım ne ihtiyacın olursa senin için hazırım. Zarfı açınca paragöz annenin yüzündeki değirmenin suyu kesildi ifadesini iyi seyret” diyerek zarfı annenin önüne doğru uzatır.

Anne hiç istifini bozmadan zarfı alıp açar ve intikam sözlerini sıralar; “Peki kızım şimdi sende babana 18 seneden sonra, aslında O’nun senin gerçek baban olmadığını söylediğimi söyle, sonra yüzündeki mosmor olmuş ifadeyi seyret.” der.Elindeki çay bardağını düşüren adam o ana kadar yüzüne bakmadığı eski eşine hışım ve öfke ile döner, adeta gözlerinden ateş çıkmaktadır. Kadın aynı eda ile kızına “Şimdi de şaka yaptığımı söyle” Kız bu manzara karşısında “yeter artık ben sizin yanınızda hiç mutlu olamayacak mıyım bıktım artık didişmelerinizden laf sokmalarınızdan” diye bağırarak ağlamaya başlar.

Anne baba hatalarını anlamışlardır, aslında öfke ve kinle ağızlarından çıkan sözler onları tatmin etse de, esas zarar görüp yıpranan kendi canlarından olan evlatları. Kızlarının bu tepkisi bir nebze olsun kendilerine gelmelerini sağlamış ve iş işten geçmeden zararın neresinden dönsek kârdır diyerek kızlarından özür dileyip onu teselli edip onu bu şekilde bir daha üzmeyeceklerine dair söz vererek durumu düzeltmişler.Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER