Hayret Türkiye

Devamını Oku…

Yaşlı bir teyzeye yardım edeceğim diye çok kötü bir duruma düşen genç kızın ibretlik hikayesi.

Devamını Oku…
04 Kasım 2017 - 18:01 'de eklendi ve 980 kez görüntülendi.


Yaşlı bir teyzeye yardım ederken bile insan tedbiri asla elden bırakmamalı, zaman çok başka…

Yolun kenarına kadar gelmeyi başarmış fakat yoldan geçmeye cesaret edemeyen yaşlı kadın çevresindekilerden yardım ister fakat kimse yardımına gelmezken genç bir kız gelir yanına.

23 yaşındaki bu genç kız yaşlı teyzemize yardım edip yolun karşısına geçirmekteyken birden baygınlık geçirir. Yaşı teyze hemen bir taksi çağırır ve taksiciye şunları söyler,

-Evladım, kızım yolun ortasında fenalaştı hemen eve götürmemiz gerekiyor, şu adrese hemen gidelim der.
Taksici verdiği adrese gelir ve yaşlı kadına yardım ederek kızı arabadan indirirler, kadın komşularından yardım isteyeceğini söyler ve taksiciyi gönderir.

Taksici adam keşke evlerine kadar götürseydim olmadı şimdi ya filan diye düşünürken birden telefon çalmaya başlar, bakar kendi telefonu değil, arabayı sağa çeker ve arka koltuğa bakmaya başlar, yolcunun telefonu düşmüştür. Arayan kişi ise “annem” adam telefonu açar ve kadın şunları söylemektedir.

– Alo, kızım nerdesin?
Adam taksici olduğunu ve kızının fenalaştığını yaşlı bir kadın ile kızı evlerine bıraktığını söyler, kadın ise kızının eve gelmediğini söyler acaba ninesi mi diye sorar fakat kadın hayır der nineni memlekette.Taksici bir sorun olduğunu anlamıştır. Hemen aileye ve polise her şey anlatır. Polis ve aile bütün gücüyle kızlarını ararlar fakat bulunmaz, daha sonra kızın organ mafyasının eline düştüğü haberi gelir.

Lütfen çevrenizdekileri uyarın, kimseye zararsızdır, yaşlıdır çocuktur demeyin. Tabi ki yardımseverlikten geri durmak olmaz fakat tedbiri asla elden bırakmamalı.

Bu hikaye sosyal medyada organ mafyalarının çevirdiği oyunlara karşı duyarlılık uyandırmak amacıyla paylaşılan bir hikayedir. Paylaşan kaynaklar gerçekten yaşandığını iddia etmektedirler, biz bu hikayenin gerçekliği doğrulayamasakta haberlerde çok benzer durumlar ile hayatını ve çok değerli organlarını kaybeden insanların yaşadıklarını görmekteyiz.

Sakın bizim başımıza gelmez demeyin, sevdiklerinizin bilinçlenmesi amacıyla bu hikayeyi lütfen paylaşın.Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Etiketler :

Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER