Hayret Türkiye

Devamını Oku…

Öncelikle pastörize edilmemiş sütten yapılmış Ev Yoğurdu olacak.

Devamını Oku…
10 Ocak 2018 - 4:34 'de eklendi ve 1948 kez görüntülendi.


YOĞURT SUYUNUN SAĞLIĞA FAYDALARI NEDİR?

Öncelikle pastörize edilmemiş sütten yapılmış Ev Yoğurdu olacak. Bir çoğumuz aslında yoğurdun en faydalı yeri yani suyunu tadını bozduğunu düşündüğümüzden dolayı yoğurtun suyunu ayırıp o şekilde tüketiriz.

Ancak yoğurdun tüm şifasının suyunda gizli olduğunu bilmeyiz. Hele birde o yoğurt evde yapıldıysa tadından da yenmez.Yoğurtta bulunan B2 vitamini aslında suyunda gizlidir.

Süzme olarak tükettiğimizde vitamini kalmaz.Katı meyve presinde sıkılan meye suyunu döküp posasını yemek nasıl mantıksız geliyorsa süzme yoğurdun tüketimi aynı şeydir.

Vitamin değeri olan kısmı ziyan edip posasından belki sadece damak tadı almanıza faydası kalır. Yoğurt suyu tam manasıyla vitamin,protein ve mineral deposudur.

Yoğurt suyuna sarı ve yeşilimsi rengi veren şey yoğurdun suyunda bulunan b2 vitaminidir. Yoğurt suyu böbrek taşı düşürmek için de kullanılabilecek bir içecektir.Yoğurt suyunun bileşenleri böbrek taşını eritir ve zararsız büyüklükteki parçalara ayırarak vücuttan idrar yoluyla atılması sağlar. Böbrek kumları ve böbreklerde taş şikayeti olanların ufak çaptaki kum ve taşları düşürmek için yoğurt suyu içmeleri tavsiye edilir.

B2 Vitamini Faydalarına Bakacak Olursak;Yoğurdun sarı suyunun faydaları arasında böbrekleri temizleyici yararları da bulunur. Yoğurt suyu hem uzun süre tok tutması hemde çok az kalori içermesi sebebi ile diyetlerde rahatlıkla kullanılır.

Yoğurt suyu tüketimi vücuttaki zararlı toksinlerin vücuttan atılmasına yardımcı olur.Ayrıca yoğurt suyunun cilde çeşitli faydaları olduğu bilinmektedir. Bu sebeple yoğurt suyu dökülmemeli,eğer mutlaka dökülecekse de süzülüp yemeklere, çorbalara,keklere,ekmeğe yada kurabiyelere katılabilir.

Enerji Üretiminde yardımcı olur: Riboflavin yağ, karbonhidrat, protein emilimine yardımcı olarak enerji üretimi sağlar. Oksijen üretiminde yardımcı olur: B2 vitamini vücutta dolaşımı arttırarak oksijen seviyesini yükeseltir, insanlarda taze kırmızı kan hücreleri ve antikorların oluşması için B2 vitamini gereklidir.

Riboflavin sağlıklı büyüme, organlarının gelişimini ve cilt, bağ dokusu, gözler, mukoz membranlar, sinir sistemi ve bağışıklık sistemi gibi vücut dokularının büyümesini sağlar.

Buna ek olarak, aynı zamanda sağlıklı cilt, tırnaklar ve saç büyümesine katkıda bulunur.
Troid sağlığını korur. B2 vitamini, migren baş ağrısı, katarakt, akne, dermatit, romatoid artrit, ve egzama gibi birçok hastalığa yakalanma riskini azaltır.

Sinir Sistemini korur: B2 vitamini, uyuşukluk, Alzheimer hastalığı, multipl skleroz, anksiyete ve epilepsi gibi çeşitli sinir sistemi sorunlarının tedavisinde yardımcı olabilir.

B2 Vitamini B6 ile birlikte kullanıldığında, karpal tünel sendromu tedavisinde etkilidir.B2 vitamini, sağlıklı kornealar ve göz sağlığı için faydalıdır. HIV / AIDS hastalıklarıyla savaşmaya yardımcı olur, bu hastalıklara nenden olan hücrelerin yayılmasını yavaşlatabilir.Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER