Hayret Türkiye

Devamını Oku…

20’li yaşlardaki genç bir kız, dedesi yaşlarında bir adamla evlenir ve…

Devamını Oku…
21 Ocak 2018 - 19:08 'de eklendi ve 914 kez görüntülendi.


20’li yaşlardaki genç bir kız, dedesi yaşlarında bir adamla evlenir ve herkesin diline düşerler, yaşlı adam çocuk sahibi olmak istiyordur ama herkes dalga geçer… Bu yaşta çocuğu mu olacakmış derler ve kahkahayı basarlar, 1 sene sonra 1 çocukları olur sonra 1 çocukları daha… Sonra ise 3. çocuk ama bu sefer hemşire şaşkındır, hemen ihtiyar adamın yanına koşar ve der ki…

Köy yerinde karısı ölmüş yaşlı bir adam varmış, ahaliye tekrardan evlenmek istediğini söylemiş, ahali tamam demişler yaşına uygun bir kadın var gidelim bu işi halledelim ama yaşlı adam olmaz demiş ben çocuk sahibi olmak istiyorum, evimi, toprağımı bırakacağım bir oğlum olsun demiş.

Kahvedekilerin bir kısmı gülmüş bir kısmı da kızmış, gülenler demiş ki yahu bu yaştan sonra ne çocuğu delirdin mi sen, genç kız alıp kızın başını mı yakacaksın, hem asıl o senin başını yakar, rezil olursun.

Kızanlar da demişler yahu ufacık evinle bir dönüm arsan var kendini köyün ağası mı sandın da miras bırakma derdine düştün, hem kız çocuğunu buldun da bir de erkek mi istiyorsun, bırak şu boş lafları ahir ömründe yaşına uygun birini al da otur evinde.

Yaşlı adam kızmış size ne benim isteğim budur yardım etmeyecekseniz ben kendim hallederim demiş ve kahveden çıkıp gitmiş.
Arkadan dedikodu almış yürümüş bütün köyü ve civar köyleri sarmış.
Yaşı geçmiş adam, genç kızla evlenip çoluk çocuğa karışmak istiyor olacak şey mi diye söylentiler yayılmış her yeri sarmış.

Adam kimseden yardım bulamayınca komşusu hemşire kadının kapısını çalmış, kadına durumu anlatmış, Hemşire demiş bu yaştan sonra mümkün değil, hem olsa bile belki kız olacak, 1 tane çocuk bile çok zorken bir de illaki erkek olsun diyorsun işin zor amca demiş.

Adam durumu anlamış ama niyetinden yine de vazgeçmemiş, kadına esas gelme sebebini açıklamış, köyde zorla evlendirilmek istenen bir kız var ona haber yolla görüşelim demiş hemşire şaşırmış asla kabül etmez demiş ama yaşlı adamı kıramamış ve kıza haber etmiş, kız ailesine inat kabül etmiş.
Ama ailemden çok sıkıntı çektim, beni asla üzmeyeceksin diye şart konmuş ve evlenmişler, önce herkes dalga geçmiş fakat sonra kız hamile kalınca şaşırmışlar, sonra yine dedikodular yayılmaya başlamış.

Ama yaşlı adam hiç önemsememiş, ilk çocukları doğmuş, doğuma o hemşire girmiş yaşlı adama kız çocuğunun müjdesini o vermiş adam çok sevinmiş, hemşire kız oldu ama deyince adam kız çocuğuna sevinilmez mi hiç kahvedekilere inat illaki erkek olsun diyordum ben demiş.

Fakat sonra çok ilginç karısı bir kez daha hamile kalmış yine kız olmuş. 1 sene sonra karısı tekrar hamile kalmış ve bu sefer… 3. çocukta artık hemşire iyice şaşırmış bu yaşta nasıl olur diye ama nasib deyip geçmiş sonra 3. çocuğu görünce şok olmuş hemen ihtiyar adamın yanına koşmuş ve demiş ki, oğlun oldu…
Adam erkek çocuğu olmamasına rağmen kız çocuklarını ve karısını hiç üzmemiş nihayetinde erkek çocuğu da olmuş…
(Bu yazıda anlatılanlar ibretlik hikayedir. Yaşanmış Gerçek Bir Olaydan Alıntı DEĞİLDİR.)Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER