Hayret Türkiye

Yıllar Sonra Komadan Çıktı ve Anlattıklarıyla Herkesi Şok Etti!

12 Yıl Sonra Komadan Çıktı Ve Söyledikleri Şok Etti!

Yıllar Sonra Komadan Çıktı ve Anlattıklarıyla Herkesi Şok Etti!
30 Kasım 2017 - 8:05 'de eklendi ve 3193 kez görüntülendi.


Akıllara durgunluk veren hayat hikayesi… Tam 12 sene süresince komada kalan ve uyanınca “Umarım ölürsün demen de dahil her şeyi duydum anne” diyen gencin hayat hikayesi duyan herkesi şok ediyor.

Martin Pistorius, Güney Afrika’da yaşayan normal bir çocuktu. 12 yaşındayken anlaşılması güç bir hastalığın pençesine düşmesiyle hayatı tamamen değişmeye başladı. İlk önce boğaz ağrısıyla kendini gösteren hastalık devamlı uyuma eğilimi ve en sonunda hareket kabiliyetini tamamen kaybetmesiyle kendini tümüyle gösterdi.

Bir gazetede yayınlanan habere göre hekimler Martin’in bir tür menenjit geçirdiğini düşünüyorlardı. Martin’e yapılabilecek bir şey yok denilip eve gönderdiler. Ebeveynleri Martin’in her anında yanındaydı. Artık yemek yemek ve duş alma gibi basit ihtiyaçlarını dahi yapamayan Martin’i sürekli yattığı için vücudunda yaralar oluşmaması için her 2 saatte bir sağa sola döndürülmesi gerekiyordu.

Gündüzleri rehabilitasyona götürülen Martin, 2 yılın ardından bilincini yeniden kazanmaya başladı. 16 yaşına geldiğinde içinde bulunduğu durumun farkındaydı fakat yine de hareket edemiyordu. Birileriyle iletişime geçebilmesi için 10 yıl daha geçmesi gerekecekti.

Tamamen kendine geldikten sonra bakıcılarıyla ilgili söyledikleri insanın kanını donduracak cinsten: “Korkunçtu. Ailem başıma gelenleri öğrendiğinde şok olmuştu. Bakım evindeki insanlar saçımı çekiyor, metal kaşıkla dişime vuruyor ve kaşığı ağzıma yerleştirmeye çalışıyordu. Bana sürekli bağırıyor ve kızıyorlardı.

Ağladığımda ise daha kötü davranıyorlardı. Bakıcı kadınlardan birinin cinsel istismarına bile maruz kalmıştım. Kaldığım odaya gelip benimle ilişkiye girmeye çalışıyor ve cinsel organlarıma dokunuyordu. Her saniye kaçacağım günü bekledim” diye bahsediyor.

Martin, hayatındaki en kötü zamanların ise annesinin yanına gelip kulağına “Umarım ölürsün” dediği anlar olduğunu söyledi. Yaşadığı durumdan kurtulmak için duygularını ifade etmeye çalışan Martin, bu sayede ilerleme kaydetmeye başlamış. 2011’de 25 yaşına geldiğinde onunla ilgilenen terapisti onun konuşmaya çalıştığını fark etmiş.

Hayat hikayesi binlerce insanı derinden etkileyen Martin’in yaşantısını film yapmak isteyen birçok yapımcı bulunmakta. Martin ve eşi, Matt Damon ve Cameron Diaz’ın hayata geçirilmesini istiyor.Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER