Hayret Türkiye

Devamını Oku…

Yıllar öncesinde, ayakkabı üretip pazarlayan dünya çapında tanınan bir marka…

Devamını Oku…
02 Mayıs 2018 - 1:01 'de eklendi ve 283 kez görüntülendi.


Ayakkabı Pazarlamacısı ve Bakış Açısı; Yıllar öncesinde, ayakkabı üretip pazarlayan dünya çapında tanınan bir marka olmuş büyük bir şirket yeni atılım ve genişleme için pazar araştırması yapmak üzere Afrika’ya iki elemanını göndermiş.

Birbirlerinden habersiz gönderilen bu iki eleman aynı kültür ve iklim kuşaklarının değişik bölgelerinde bir aylık gezi ve araştırmalarını yapıp raporlarını sunmak üzere geri dönmüşler.

Birinci eleman, pazar araştırmasını yaptıktan sonra kendisini gönderen patrona bir rapor sunmuş ve son söz olarak fikrini beyan etmiş ve demiş ki: “Afrika’da bizim için hiçbir fırsat olacağını sanmıyorum.

Çünkü orada hiç kimse ayakkabı giymiyor. Ayakkabı giymeyen insanlara nasıl ayakkabı satabiliriz ki? Aynı yerden gelen ikinci eleman da pazar araştırmasını yapmış.

O’da patronuna bir rapor sunmuş ve heyecanla demiş ki: “Afrika’da bizim için olağanüstü fırsatlar var. Çünkü orada hiç kimse ayakkabı giymiyor. Eğer onları iyi bir reklam kampanyasıyla ayakkabıya alıştırabilirsek müthiş bir pazar olabilir”

İşte buna bakış açısındaki fark denilebilir. Bakış açısını şöyle tarif edebiliriz: Herhangi bir durum yada varlık, olay ve insan karşısında, sahip olduğumuz dünya görüşü, hayat tecrübesi, kültür, yaş, meslek, cinsiyet, ruh hali ve yere göre aldığımız algılama, idrak etme ve yargılama tavrıdır.Bakmak sadece gözle olur. Görmek, akıl, kalp ve gözün devreye girmesiyle gerçekleşir. Bakmak şahitliği, görmek derinliği ifade eder.

Hayata bakış açımız, feraset ve basiretimiz davranışlarımızı etkiler, davranışlarımız da hem yaşantımızı hemde çevremizdekileri etkiler. Nihayetinde iyimser bir bakış açısı başarı ve mutluluğa giden yolu açar.

BİLGİ PAYLAŞTIKÇA ÇOĞALIR – 1 kez PAYLAŞ HERKES OKUSUN!

Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik, ders veren hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız, sayfamızı takip edebilirsiniz.Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER