Hayret Türkiye

Yıllar Önce Çok Değerli Bir Büyüğüm Bu Perdeleri Tavsiye Etmişti…

Yıllar önce çok değerli bir büyüğüm bu perdeleri tavsiye etmişti… Hepimiz cevizi kabuklu alıyoruz ve tüketiyoruz.

Yıllar Önce Çok Değerli Bir Büyüğüm Bu Perdeleri Tavsiye Etmişti…
24 Ocak 2018 - 18:42 'de eklendi ve 10328 kez görüntülendi.


Yıllar önce çok değerli bir büyüğüm bu perdeleri tavsiye etmişti… Hepimiz cevizi kabuklu alıyoruz ve tüketiyoruz.

Bilmeyenler için bir bilgi paylaşmak istiyoruz Cevizi kırınca 2 ceviz parçasının arasında bulunan ve adına perde denilen bu ağaç yaprağı gibi olan ve resimde görülen bu parçaları lütfen atmayınız…

Pek çok kullanım alanı  olan ceviz kabuğu suyunun uygulanma biçimleri ve yararları bu makalemizi sizlerle paylaşıyoruz..

Ceviz çoğu kişi tarafından bildiği üzere oldukça çok yararı var. Alzheimer, kalp ve damar rahatsızlıklara kadar bir çok hastalığa deva olan cevizin kabuğu da bir o kadar yararlı..

Doktorlar beyin gelişimi ve ileri ki yaşlarda gelişebilecek Alzheimer hastalığına karşı mutlaka günde 4-5 tane ceviz yenilmesini tavsiye ediyor.

Cevizin Özellikleri Faydaları: İçeriğinde bolca protein, lif, omega 3 ve 6 yağ asitleri barındırır. Kalsiyum, çinko, magnezyum, fosfor, bakır, selenyum, demir ve manganez mineraller bulunduran bir besindir.

A, B1, B2, B6 ve C vitaminler bünyesinde bulundurur. Kalp ve damar sağlığı için önemlidir.
Tam bir antioksidandır. Kolesterolü dengeler. İyi bir antidepresandır. Strese iyi gelir.
Saç ve cilt bakımı için iyi bir tercihtir. Saçı güçlendirir, beyazlamayı geciktirir, kırışıklık azaltıcıdır.

Ceviz suyu kürü; Akşamdan 1 su bardak suya  1 tane cevizin  içini atın ve böyle sabaha kadar bırakın. Sabah  aç olarak  bu suyu tüketip cevizi de yiyin. Bu yöntem hızlı kilo vermenize yardımcı, kabızlık sorununu giderir ve iştahı azaltır.

Cevizin içerisinde gizli 2 tane yaprak parçası: İçerisinde bulunan iki parça halinde bulunan kısımı  lütfen atmayın. Bu kısım gizli mucizelerle dolu. Yıllar önce çok değerli bir büyüğüm bu yaprakları kullanmayı önermişti.

Bu kısımlar görünüş itibariyle aynı akciğerlere benziyor. Peki bu yapraklar nasıl kullanılır? Birkaç tane bir su bardağı  kadar suda 2-3 dakika kaynatılır ve tüketilir. Öksürük ve balgam gibi şikayetlere tam bir şifadır.

BİLGİ PAYLAŞTIKÇA ÇOĞALIR – 1 kez PAYLAŞ HERKES FAYDALANSINHer gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER