Hayret Türkiye

Devamını Oku…

Yıllar önce Almanya’ya çalışmaya giden adam her şeye alışmış, dil öğrenmiş, yol yöntem öğrenmiş, hayatından, işinden gayet memnun, bu arada sıkı şekilde kurallara uymayı da zaman içinde benimseyip öğrenmiş.

Devamını Oku…
05 Şubat 2018 - 17:28 'de eklendi ve 320 kez görüntülendi.


Yıllar önce Almanya’ya çalışmaya giden adam her şeye alışmış, dil öğrenmiş, yol yöntem öğrenmiş, hayatından, işinden gayet memnun, bu arada sıkı şekilde kurallara uymayı da zaman içinde benimseyip öğrenmiş.

Lakin şu hafta sonları özelikle açık ve güneşli güzel havalarda gittiği doğal parklarda bir tuhaf oluyormuş. Kocaman tavuktan büyük gezinen sülünleri görünce üzerine atlayıp yakalayası geliyormuş ama etraf insan kaynıyor, tenha yerde kıstırayım dese bekçilerin her yerde her an gözleri üzerinde.

Hele göletin kenarına gelip de o koca koca sazanları görünce suya atlamamak için kendini zor tutuyormuş, o kocaman sazanlar gel beni yakala diyorlarmış sanki. Ama yasaklar cezalar adamın ocağını söndürür derece ağır, kurallar bir o kadar katı, ne affı var ne de tâvizi. Park dönüşü geceleri rüyalarına giriyormuş balıklar.

Yine böyle bir günde artık dayanamamış, Bir plan yapıp, o balıklardan birini yakalayıp evde bir güzel yemeye karar vermiş. Olta kamışı, zıpkın vs. sokmak zaten yasak, 10 metre kalın bir misina iri bir kanca kurşun mantar işimi görür deyip oltasını bir makaraya sarıp hazırlamış.

Sabah gün doğmadan parka gidip, gözlerden en uzak olabilecek yerden, yaptığı hamurla oltasını kıyıdan atmış, daha dakika geçmeden koca bir sazan gelmiş oltaya.

Uğraşa uğraşa neredeyse 10 kiloluk sazanı çıkarmış kıyıya, hemen yanında getirdiği çuvalla sırtlanmış tam sevinçle kıyıdan ayrılacak çalıların arasından bir park bekçisi çıkagelmiş.Yandık ki ne yandık derken aralarında şöyle bir diyalog geçer. Bekçi; “Beyefendi burası doğal park, siz burada balık avlamanın kesinlikle yasak ve de cezasının ne kadar ağır olduğunu bilmiyor musunuz?” ” Yok ya, ne balık avlaması ben balık falan avlamadım.”

“Peki o sırtınızdaki çuvaldaki nedir?  Haa o mu?, o benim evcil balığım, evdeki havuzda canı sıkılıyor, bende onu buraya getirip arkadaşlarıyla oynatıyorum, sonra da çağırıyorum geliyor, alıp eve götürüyorum.” “Hadi canım, olurmu öyle saçma sapan şey?”

“Bak istersen ispat edeyim” “Tamam et görelim o zaman” deyince park bekçisi, bizim akıllı balığı suya salar ve arkasını dönüp gitmeye başlar. Şaşıran bekçi ” Beyefendi hadi çağırın görelim, hani sizin evcil balığınız idi, hani çağırınca geliyordu?” Adam bekçiye döner; “Ne balığı, hangi balık?”Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER