Hayret Türkiye

Devamını Oku…

Zamanın birinde huyu güzel kendi güzel bir genç kız sevdiği adamla evlenir, eşi ve kaynanası ile aynı evde birlikte yaşamaya başlar.

Devamını Oku…
23 Aralık 2017 - 22:01 'de eklendi ve 4448 kez görüntülendi.


Zamanın birinde huyu güzel kendi güzel bir genç kız sevdiği adamla evlenir, eşi ve kaynanası ile aynı evde birlikte yaşamaya başlar.

İlk başlarda çok mutludurlar, fakat zaman içerisinde kaynanası ile arasında geçimsizlikleri huzursuzluklar başlar. Anlayışsız davranışlar, gereksiz müdahalelerle artık birbirlerine katlanamaz hâle gelmişlerdir.

Bu nedenle ve daha birçok sudan sebeple her gün kavga edip tartışmaya başlamışlar. Kocası da annesi ve karısı arasında kalmaktan ne yapacağını bilemez haldedir, bir yanda onu doğurup büyüten annesi, diğer yanda sevdiği hayat arkadaşı.

Evlilik hayatlarının da tadı tuzu kaçmaya başlamış. Genç kız, bu böyle olmaz, bir şeyler yapmak gerek diye düşünerek, eski bir aile dostlarına giderek derdini anlatır.

O da tanıdığı bir baharatçıyı tavsiye ederek, oraya gidip selam söylemesini derdini anlatmasını, kesin çözümü baharatçının sağlayabileceğini söyler. Baharatçıya giden genç kız derdini anlatır.

Baharatçı tek çarenin onu zehirlemek olduğunu söyleyince kız şaşırır ama evliliğini düşünüp kabul eder.Yaşlı adam baharatlardan bir karışım hazırlar, kaynananı zehirlediğinin belli olması için dediklerimi harfiyen yapacaksın der ve devam eder,“Bu karışımı 3 ay boyunca her gün kaynanan için yaptığın yemeklerin içine azar azar koyacaksın.İleride kimsenin şüphelenmemesi için ona çok iyi davranmalı, hep ona karşı güler yüzlü olmalısın, onun en sevdiği, güzel yemekleri yapmalısın.”

Kafası karışıklık içinde eve dönen genç kız yaşlı adamın dediklerini aynen uygulamaya başlar. Her gün kaynanasının sevdiği yemekleri yapar. Kaynanasının yemeğine az miktarda aldığı karışımdan koyar.

Kimse şüphelenmesin diye de ona çok iyi davranmaya da devam eder.Bir süre sonra kaynanası da çok değişir, bu kadar alaka ve hürmet karşısında ona kendi kızı gibi davranır. Evde artık herkes mutludur.

Özellikle de bu durumdan eşi çok memnundur. Genç kız suçluluk duymaya başlar, bir süre sonra baharatçıya giderek yaşlı adama çok pişman olduğunu kaynanasına verdiği zehrin etkisini yok edecek panzehir vermesi için yalvarır. Kaynanasının ölmesini artık istemediğini söyler.

Demir tavına gelmiştir.Yaşlı adam ne oldu da vazgeçtin pişman oldun ölmesini isteyecek kadar nefret ediyordun deyince, kız yaşlı gözlerle ” ben ona iyi davranmaya başladıktan bir süre sonra o bana daha iyi davranmaya beni kızı gibi sevmeye başladı, çok pişmanım” deyince yaşlı aktar karşısında konuşan genç kıza bakar ve tebessüm ederek der ki,

“Merak etme sana sadece çeşitli vitaminler içeren bir karışım vermiştim. Olsa olsa kaynananı daha da güçlendirmişsindir. Gerçek zehir ise ikinizin içindeydi, ikinizin arasındaydı. Sen ona iyi davrandıkça o da değişti ve aranızdaki zehir yerini sevgiye bıraktı, böylece siz artık gelin kaynana değil, gerçek bir ana kız oldunuz.Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER