Hayret Türkiye

Devamını Oku…

Yeni evli çiftin ilk kahvaltısı Yeni evlenen genç çift ilk gecenin sabahıdır,

Devamını Oku…
16 Aralık 2017 - 15:36 'de eklendi ve 8170 kez görüntülendi.


Yeni evli çiftin ilk kahvaltısı Yeni evlenen genç çift ilk gecenin sabahıdır, koca erkenden uyanır. Eşinin uyuyor olmasından istifade eden damat bey, gelin hanıma ilk sabahları için şöyle güzel bir kahvaltı hazırlamak için işe koyulur.

Sessizce yataktan kalkan damat, ilk olarak baharın güneşli sabahında, oturduğu dairenin balkonunda masayı çiçeklerle süsleyerek işe başlar. Harika çiçeklerin kokuları içerisinde dört dörtlük bir masa hazırlamaya devam eder.

Hemen ocağa çayı koyup demler. Domatesleri, salatalıkları itina ile doğrar. Tereyağı ile yumurtaları pişirir. Ekmekleri kızartır. Bal, süt, kaymak, reçel, tahin, pekmez, üç çeşit peynir derken müthiş kahvaltı hazırlıkları son bulmak üzeredir.

Neredeyse “Bir tek kuş sütü eksik” derler ya, aynen öyle cinsten süper bir kahvaltı sofrası olmuştur. Son olarak da elindeki bir demek çiçekle uyuyan karısı yeni gelinin yanına gider.

Yatmakta olan yeni gelin, kocasının yaptıklarından habersiz mışıl mışıl uyumasına devam eder.Son derece nazik ve yumuşak bir tavırla uyandırdığı karısını kahvaltı için balkona buyur eder.

Bütün olan bitenlerden habersiz olan yeni gelin uykusundan kalkar, lavaboya gidip elini yüzünü yıkadıktan sonra balkona çıkar bir de ne görsün? İtina ile hazırlanmış muhteşem bir kahvaltı sofrası. Gördükleri karşısında ne diyeceğini şaşırır, inanamaz.Bir erkeğin bu kadar centilmen ve bu kadar becerikli olmasına şaşırıp kalır. Kocasının bu davranışı karşısında nasıl teşekkür edeceğini bilemez. Mutluluktan neredeyse havalara uçmak üzeredir. Sevinç ve şaşkınlık hepsi bir birine girmiş durumdadır.

Karısının kibarca sandalyesini çekip oturmasını sağlayan damat son adım olarak ta karısının çayını doldurur ve yerine geçer. Karı-koca birlikte kahvaltı masasına oturduktan sonra koca, karısının gözlerinin içine tebessümle bakarken, masayı işaret ederek:

“Hayatım, bundan sonra sabah kahvaltılarını işte böyle istiyorum.”. Gelin hiç bozuntuya vermeden cevap verir, “Az önce hayal aleminde rüyada gibiydim, uyandırdığın için teşekkürler.”Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER