Hayret Türkiye

Devamını Oku…

Yeni Anne ve Gerçek Sevginin Güzelliği…

Devamını Oku…
27 Kasım 2017 - 23:25 'de eklendi ve 9973 kez görüntülendi.


Yeni anne bebeğini görmek istiyordu, hemşireye bebeğimi görebilir miyim diye sordu. Kucağına yumuşak bir kundakla bebeği verildi. Annesi kundağı açtı ve ilk kez bebeğinin yüzünü görecekti ki şaşkınlıktan adeta nutku tutuldu, ne hissedeceğini ne düşüneceğini bilemiyordu.
Annesini ve kucağındaki bebeği seyreden doktor, şahit olduğu olay karşısında hemen yüzünü cama çevirdi ve dışarıya bakmaya başladı çünkü bebeğin kulakları yoktu…

Doktorlar bebeği muayene ederler ve sonuç olarak bebeğin duyma yetisiyle ilgili bir sorun olmadı sadece kulağın bulunmadığı anlaşılmış. Aradan yıllar geçmiş ve artık çocuk okul çağına gelmişti, o gün de her zaman ki gibi okula gitmişti. Fakat bu gün farklıydı eve girdiğinde gözleri yaşlıydı, annesini görünce hıçkıra hıçkıra ağlamaya başladı.

-Okuldaki büyük bir çocuk kulakların olmadığı için benimle alay etti.

Annesi de bu duruma çocuğu kadar çok üzülmüştü, ne yapacağını bilemiyordu, hemen okul yönetimiyle iletişime geçti ve gerekli işlemlerin yapılmasını sağladı fakat her ne olursa olsun, çocuğun kalbi kırılmış ve üzülmüştü. Bu mahzunluk ile büyüdü, dersleri iyiydi, arkadaşları da iyiydi fakat hep içinde bir burukluk vardı.
Birçok kişiden uzak duruyor, kendi halinde yaşıyordu, sınıfının en başarılı öğrencisiydi, sınıf başkanı olabilir, okulunda çok daha sosyal bir çevresi olabilirdi. Annesi arkadaşlarının arasına daha çok karışmalısın, insanlardan uzak durmamalısın. Senin kimseden çekinecek bir şeyin yok diyordu. Yüreğinde oğluna karşı büyük bir şefkat ve üzüntü hissediyordu.

Delikanlının babası, en son bir doktorlardan aldığı bilgi ile gelmişti. Doktor eğer bir çift kulak bulunabilirse. Organ nakli ile ameliyat yapılabilir demişti. Bütün aile sevinç içerisindeydi. Oğlu bu bağışı kimin yaptığını sormuştu fakat babası bunun bir sır olduğunu, bağışı yapan kişinin kimliğini gizli tutmak istediğini söylemişti.

Operasyon başarıyla geçti ve çocuk artık kulaklarına kavuşmuştu, psikolojisi çok daha iyi ve çok daha mutluydu. Artık o da herkes gibiydi. Okulunda ve sosyal hayatında çok daha mutluydu bunu gören annesi sevinçten yerinden duramıyordu.

Daha sonra çocuk okulunu bitirdi ve diplomat oldu, evlendi ve çocuk sahibi oldu. Bir gün babasına, çok merak ettiğini bu iyiliği kendisine kimin yaptığını sordu. O insanı merak ettiği söyledi. Acaba o iyiliği yapan kişi için bir şeyler yapabilir miyiz diye düşünüyordu.

Babası anlaşma anlaşmadır, bağışı yapan kişi hayatı boyunca bu sırrı gizli tutacağımıza dair bizden söz aldı. Zamanı gelince öğrenirsin… Ve sonra o sırrın ortaya çıkma zamanı geldi.

Hayatının en kötü günlerden birini yaşıyordu çocuk, annesi hayatını kaybetmişti, Babasıyla birlikte annesine bakıyordu. Cansız bedeni önünde duruyordu. Babası ellerini uzattı ve annesinin kahverengi saçlarını elleriyle geriye doğru itti, kadının kulakları yoktu..

Bak oğlum, annen hiç bir zaman saçlarımı kestirmek zorunda kalmadığım derdi her zaman hatırladın mı? Sen onu uzun saçları çok sevdiği için böyle dediğini zannederdin. Fakat o senin için çok mutluydu bunu bilmeni istedi. Annenin bir an bile daha az güzel olduğunu asla düşünmedim…

Gerçek güzellik fiziksel görüşle değil kalptedir. Gerçek mutluluk ise maddelerde eşyalarda değil, duygulardadır. Gerçek sevgi, olduğun değil yaptığındır…Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER