Hayret Türkiye

Devamını Oku…

Yatılı bir okulun müdürü, koltuğa gömülmüş gazetesini okuyordu.

Devamını Oku…
10 Nisan 2018 - 18:28 'de eklendi ve 939 kez görüntülendi.


Yatılı bir okulun müdürü, koltuğa gömülmüş gazetesini okuyordu. Gazetenin iç sayfasına yazılmış küçük bir haber dikkatini çekti: Haber “76 yılda bir Dünyanın yakınından geçen Halley kuyruklu yıldızı yarın Dünya’ya en yakın noktadan geçecek…” diye devam ediyordu.

Böyle önemli bir olayı haber diye yazdıkları yere bak, gazete okumasam haberimiz olmayacak diye düşündü. Sonrasında müdür, hemen baş yardımcıyı çağırarak talimat verdi:

“Hocam, 76 yılda bir Dünya’mızın yanı başından geçen Halley kuyruklu yıldızı yarın akşam saat 20.30’da okulumuzun önünden seyredilebilecektir.

Yatılı öğrenciler, eşofmanlarıyla bahçeye çıkarılsın. Az görülen bu astronomik olayı onlara anlatacağım.

Şayet hava bulutlu olur yada yağmur yağarsa meydana gelecek olaya ait hiçbir şey görünmeyeceğinden dolayı öğrenciler yemekhanede toplânsın ve olay hakkında göstereceğimiz filmi seyretsin.

Başyardımcı emri alır almaz müdür yardımcısına bildirdi: “Halley isimli kuyruklu yıldız, yarın akşam 20.30’da okulumuzun bulunduğu bölgenin üstünden geçecektir. Şayet yağmur yağarsa yatılı öğrencilere eşofman giydirilecek ve sadece 75 yılda görülen eşsiz olayı seyretmek üzere yemekhaneye götürülecektir.

Müdür yardımcısı da nöbetçi öğretmene: “Müdür beyin emriyle yarın akşam saat 20.30’da gece kıyafeti giyilecek ve yemekhaneye gelecek olan eşsiz Halley kuyruklu yıldızı seyredilecektir. Okul bölgesinde yağmur yağdığı taktirde 75 yılda bir rastlandığı gibi müdür bey ek bir emir yayımlayacaktır.

Nöbetçi öğretmenden okul başkanı öğrenciye: “Her 75 yılda bir görüldüğü üzere, yarın akşam 20.30’da müdürümüz, Halley kuyruklu yıldızıyla beraber yemekhaneye gelecektir.

Yağmur yağarsa eşofmanıyla müdür bey, kuyruklu yıldıza okul bölgesine girme emri ve izni verecektir. Ve nihayet okul başkanı da yatılı öğrencilere emri tebliğ eder: “Yarın akşam saat 20.30 civarında yağmur yağdığı sırada, eşofman giymiş olarak,

75 yaşındaki Müdür beyin eşliğinde,eşsiz Halley kuyruklu yıldızıyla okulumuzun yemekhanesinden süzülerek geçecektir. Atalarımız boşuna dememişler. ʺ Söz uçar, yazı kalırʺ Elbet bir bildikleri vardı.Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER