Hayret Türkiye

Yaşlı bir kadın markete girer…

Yaşlı bir kadın markete girer…

Yaşlı bir kadın markete girer…
17 Eylül 2018 - 11:28 'de eklendi ve 244 kez görüntülendi.


Yaşlı bir kadın markete girer, elinde üç kutu kedi maması ile kasaya yaklaşır, kedi mamalarını gören kasiyer kibarca

“teyzecim kusura bakmayın ama bunları alabilmeniz için kediniz olduğunu ispat etmeniz gerekir” arakasında bir dizi kuralların yazılı olduğu tabelayı göstererek ” bu konuda marketimizin çok katı kuralları var.

Bir çok yaşlı insan kedi mamalarını kendileri yemek için aldıklarından kediniz olduğunu ispatlamadan size bunları satma yetkimiz yok, üzgünüm”der.

Bunun üzerine yaşlı kadın itiraz edip, söylenmeye başlasa da çare yok, eve gidip kedisini alır ve markete getirir. Market bunun üzerine yaşlı kadına kedi mamasını satar.

Ertesi gün aynı olay tekrar yaşanır, yaşlı kadın bu sefer üç kutu köpek maması almak ister, kasiyer yine aynı kuralları anlatır, tabelayi işaret edip, kadından köpeği olduğunu isbat etmesi gerektiğini, çünkü yaşlı insanların köpek mamalarını kendileri yemek için aldıklarını söyler.

Bunun üzerine yaşlı kadın tekrar evine döner, köpeğini alıp markete gelir ve mamaları alır.

Ertesi gün yine aynı yaşlı bayan markete gelir, artık işi öğrenmiş ve ihtiyacın isbatı kuralını da benimsemiştir. Bu sefer elinde bir kutu vardır ve direk kasiyere giderek, elini içine sokmasını ihtiyacı olanı alacağını söyler.

Kasiyer çekinerek “hayır, içinde bana zarar verecek birşey olabilir” yaşlı kadın; “korkma evladım, kutunun içinde size zarar verebilecek birşey yok, ihtiyacın isbatı, merak etme”diyerek arkadaki tabelayı işaret eder gözüyle “Lütfen elinizi kutunun içine sokun” diye ısrar eder,

Bunun üzerine kasiyer elini kutuya sokar, kutunun içinde yumuşak,cıvık bir şey hisseder, sonra elini çıkarıp koklayınca yerinden fırlar; “ama bu şey… kokuyor..” diye bağırır.

Yaşlı kadın devam eder; “Evet aynen öyle. şimdi lütfen üçlü paket rulo tuvalet kağıdı alabilir miyim?”Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER