Hayret Türkiye

Devamını Oku…

Yaşlı bir kadının 3 tane damadı varmış, bir gün onları bir teste tabi tutmaya karar veriş. Denizde boğulma numarası yapmış…

Devamını Oku…
01 Şubat 2018 - 18:57 'de eklendi ve 9898 kez görüntülendi.


Yaşlı bir kadının 3 tane damadı varmış, bir gün onları bir teste tabi tutmaya karar veriş. Denizde boğulma numarası yapmış, ilk damadı hemen atlamış ve kurtarmış, ona hemen bir araba hediye etmiş.
2. damadına da aynı oyunu oynamış o da hemen kadını kurtarmış ona da bir araba hediye etmiş. Bu sefer gelmiş 3. damadına, ona da aynı nuramarayı yapmış fakat o da ne…

Üç tane damadı olan kayınvalide damatlarınından hangisine büyük şirketlerini emanet etmek için karar vermesi gerekiyormuş, bunun için içlerinden en iyisini seçmesi gerektiğini düşünmüş.

Bu yetkiyi vereceği damadını çok değişik bir yöntem ile seçmeyi aklına koymuş. Hangisi beni daha çok seviyorsa şirketime ve aileme en iyi o bakar diye düşünmüş ve böyle bir sınav yapmaya karar vermiş.

Damatlarından ikisi de kadının istediği sınavdan geçmişler onlar için hemen hediyelerini vermiş fakat esas kararı vermeden önce 3. damadının da ne yapacağını görmek istemiş.

Ve başlamış boğulma numarası yapmaya, bu sefer 3. damadı hiç umrunda değil, dönmüş gitmiş. Kadın sonra denizden çıkmış ve aile bireylerini bir araya toplamış.

Ben artık yaşlandım demiş. Aile şirketimizi bırakmak için 3 damadımın arasından birini seçecektim ve bunun için bir test yaptım. 2 damat testten geçtiklerini bilerek mutlu bir şekilde dinliyorlarmış. 3. damat ise yaptığından dolayı ciddi bir şekilde kadının konuşmasını dinliyormuş.Kadın başlamış olayı herkese anlatmaya, dinleyen herkes şaşkınlık içerisindeymiş. 3. damadı içten içten kınıyorlarmış. En sonunda yaşlı kadın, 1. ve 2. damadının arasında kaldığını üçüncü damadına ise çok kırıldığını kendisini şirketinde görmek istemediğini söylüyormuş ki, 3. damat lafa atlamış.

-Damat peki demiş, benim neden öyle yaptığımı hiç düşündünüz mü, ben bunun bir numara olduğunu en başından beri biliyordum. -Diğer damatlar hadi ya öyle şey mi olur, nasıl inanacağız bu dediğine diye çıkışmışlar.

-Evet demiş 3. damat, işte delilim var ve başlamış anlatmaya. Ben demiş, emekli olup şirketin yönetimini devredeceğinizi bilmiyordum ama çok lüks araba aldığınızı biliyordum. Arabaları şirket hesabından almışsınız ve ben hesapları düzenli kontrol ederim.

İşte bu oyundan haberdar olduğumun delili bana aldığınız arabayı geri iade ettim, çünkü ben böyle bir hediyeyi asla kabul edemem.

Sonra kadın yaptığı hatayı anlamış ve en iyi damadım sensin demiş ve şirketi kendisine emanet edip emekli olmuş… İbretlik hikayenin mesajı, tok gözlü olmak, zarar vermez fayda verir…Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER