Hayret Türkiye

Devamını Oku…

Yaşlı kadın tek katlı müstakil bahçeli evde yalnız başına yaşıyordu.

Devamını Oku…
11 Mayıs 2018 - 5:17 'de eklendi ve 1507 kez görüntülendi.


Yaş Geçince; Yaşlı kadın tek katlı müstakil bahçeli evde yalnız başına yaşıyordu. Eşinden kalan ev ve yine eşinden kalan maaş ona fazlasıyla yetiyor, hiç bir şeyden şikayeti yoktu. Lakin belini büken evlatlarının olup da kapısının çalınmaması, ayıp sorulmamaktı.

Mahallede tek müstakil ev onunki kalmış her tarafı apartman olmuş, güneşin bile önüne geçmişlerdi. Karşısında ki binanın altına açılan market kim bilir belkide on yılı geçmişti açılalı, pencereye çıkınca çırağını gönderir, istediklerini söyler parayı verirdi.

Yılların komşusu marketçi çok dürüst adamdı. İstediklerinin tek tek listesini fiyatını yazar, fişini keser para üstü ile gönderirdi. Arsa için gelen müteahhitler, yaşlı kadını görünce bilgi olmak yol yöntem aramak için hep marketçiye giderlermiş.

Kadın yaşlı, evlatlarından biri de yurt dışında olduğu için arsayı kat karşılığı alabilen olmamış bir türlü. Bu müteahhitlerden biri inatla işin üzerine gitmiş yaşlı kadının kimlik bilgilerini alıp nüfus kayıtlarından kızına ulaşmış.

Zengin bir iş adamıyla evli olan kızı aklına eserse yılda birkaç kez uğrarmış, yurt dışındaki oğlunu ise yıllardır görmemiş. Müteahhit kızına ulaşınca, arsaya 4 lüx daire vereceğini söylemiş.

Zengin kadın, “Tapu annemde, ağabeyim yurt dışında, çağırsan 2 daire için gelmez, zaten annem razı olmaz baba ocağını söndürmem ben öldükten sonra ne yaparsanız yapın diyor. Yaşı iyice ilerledi, doktor raporuyla aslında alınabilir ama ben uğraşamam şimdi, o ölmeden bir şey yapamam” deyip geri çevirmiş.Bu gelişmeleri müteahhitten markete, oradan da yaşlı kadının kulağına gelmiş. Kadıncağız çok üzülmüş, ne arayıp soruyorlar, ne kapımı çalıp beni görmeye geliyorlar, ihtiyaçları yok ama bu evde onlara kalmasın diye satmaya karar verir, marketçi vasıtasıyla bir emlakçı ön ayak olur.

Lakin evdeki hesap çarşıya uymaz. Bu vesileyle yaş yetmişi geçince iyice anlamıştı, artık paranında malında beş para etmediğini çok iyi anlamıştı. İhtiyarlıkla beraber irade de elden gidiyordu.

O anda evini satıp parayı hayır yapıp huzur evine gitmek istemiş, lakin ileri yaşı sebebiyle, “65 yaşını geçmişsin o sebeple mirasçılarının imzası, şahit vede akıl sağlığı yerindedir diye doktor raporu olmadan satamazsın” demişlerdi.

O zaman nasılda hayretine gitmişti 65’ini geçmiş insanları vekil başkan yapıp memleketi idare ettiriyorlar da, insanın kendi öz malını sattırmıyorlar, olacak iş değil hayret diye düşünmüştü.
“Malda yalan mülkte yalan al biraz da sen oyalan” hesabı, Allah(cc) her şeyin hayırlısını versin, özellikle evladın…Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER