Hayret Türkiye

Devamını Oku…

Yapılan İyilik Yerde Kalmaz

Devamını Oku…
12 Mart 2018 - 13:35 'de eklendi ve 248 kez görüntülendi.


Yapılan İyilik Yerde Kalmaz: Ameliyattan çıkarılan kişi emekli bir baş hekimdi. Kendine geldikten sonra doktoruna teşekkür edip minnetini belirtmişti.

Doktoru onun ameliyatı için yurt dışından gelmişti; “Yurt dışından zahmet edip benim için buraya gelmeni kalan ömrüm boyunca unutmayacağım” Yaşlı doktor yaşanan süreçteki gelişmeleri öğrenmiş ve kendisine yapılan bu iyiliğe nasıl karşılık verebileceğini bilmiyordu.

Yurt dışındaki birkaç büyük araştırma hastanesinde tedavisi yapılan ve yeni bir ihtisas sahası olan hastalıktan her ne kadar kendisi de yüzlerce talebe yetiştirmiş bir hoca iyi bir doktor olsa da buradaki şartlar ve uzmanlık seviyesiyle ameliyatı çok riskliydi.

Yine de doktor arkadaşları ameliyatı üstlenmeye karar vermişler, çünkü başka çare kalmamıştı. Fakat bu konudaki çok az sayıdaki uzmanlardan biri olan doktoru nasılsa durumdan haberdar olup hastaneyle irtibata geçmiş ve gelip ameliyatı yapmış ve onu kurtarmıştı.

Üstelik bütün masraflarını da kendi karşılamış, hastane yönetimi ve doktorların bu konuyla ilgili tekliflerini de kabul etmemişti. Oysa yurt dışından uzman bir doktor davet etmek getirtmek çok zor ve pahalı bir talepti.

Ameliyatı yapan doktor hastasının adeta başından ayrılmıyordu, yaşlı doktor da hemen yanındaki genç adamın sık sık ellerine sarılıyor hayata yeniden dönmenin sevinciyle durmadan konuşuyordu;“Bu ameliyat beni bir şekilde eski günlere gençlik yıllarıma döndürdü. Yeni uzman olarak göreve başladığım dönemde ultrasonda anne karnında bir bebeğin sakat olduğunu anlamıştık, bütün ekip onun alınmasına ve yaşamamasına taraftarken,

Öldürmeyi düşünürken ben anne ile durumu açık açık konuşmuş kalp atışlarını ona dinleterek o yavrunun yaşaması için anneyi ikna etmiştim. Allah belki bunun için seni benim imdadıma gönderdi”

Genç doktor bir baba şefkati gibi devam eden sohbetin sıcaklığında yerinden kalkıp biraz geriye çekilerek dizinden aşağısı takma olan ayağını gösterdi.

“Hocam o kurtardığınız çocuk bendim, Yılarca evimizde adınız o kadar çok anıldı ki, annem hep sizin sayenizde yaşadığımı, manevi babam olduğunuzu söylerdi,

Tüm öğrenim hayatım boyunca sizi takip ederek doktor oldum, bir gün sizinle tanışmak en büyük hayallerimden biriydi. Kader bizi bu şekilde bir araya getirdi. Allah hiçbir iyiliği karşılıksız bırakmaz.”Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Etiketler :

Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER