Hayret Türkiye

Devamını Oku…

Yalnızlık var mı bu duyguyu yaşamayan? Elbette yok.

Devamını Oku…
10 Mart 2018 - 8:35 'de eklendi ve 372 kez görüntülendi.


YALNIZLIK HALLERİ: Yalnızlık var mı bu duyguyu yaşamayan? Elbette yok. Hayat insana bir şekilde yaşatıyor, bazen hiç kimsen olmadan, bazende etrafında ki seni anlamayan yüzlerce insanla tattırıyor yalnızlığı…

Yalnız kimse, kime günaydın diyebilir. Hiç kimseye. Sofrasını tek başına hazırlar, tek tabak tek kaşık tek çatal. Lavabosu banyosu her zaman boştur kimseyi beklemez çıksın diye.
Yalnızlık en çok sabahları birde geceleri hissettirir kendini.

Günün iş koşuşturması, akşam eve gidince bekleyeni olmayana kuru kalabalık gelir.
Bütün konuşmaları evin içinde kendi kendinedir. Bir komşu ile selamlaşmaktan ötesi yoktur. Posta kutusunda sadece elektrik su doğal gaz faturaları vardır.

Akşam çayın altını kendisi kapatır.Işıklarını hep kendi söndürür. Aynasında sadece kendisiyle göz göze gelir. İstediği kanalı izler ama ne yorum yapacak ne de iddialaşacak kimse yoktur. istediği saatte yatar ama “Allah rahatlık versin, iyi geceler” sözünü duymadan.

Sadece kendi dualarına “âmin” der. Sadece kendine masaj yapar. Sadece kendi ellerini ısıtır. Sadece “kendini” düşünür, “kendini” dinler. Akşam oldu mu evde kimseden ismini duymaz, kimsenin ismini telaffuz etmek zorunda kalmaz.

Hiçbir şeyi paylaşmaz, yalnızlığı dahil. Yalnızın her şeyi sırdır, her hatırası itiraf. Kendini eleştirir kıyasıya, kendini yine kendisi savunur. Yolculukları da yalnızdır. Yanı başı ya boştur ya da tanımadığı birileri ile dolar, bazen bir daha hatırlanmayacak iki kelime muhabbetle geçer.

Yalnız, yalnız yaşar, ama yalnızca yaşamaz, aynı zamanda yalnız ölür. Şu dünyaya da anne karnında karanlıkta yalnız yaşayarak gelmedik mi?

Ölünce de cenazenin ne kadar kalabalık olmasının ne faydası var. Dün üzerinde dolaştığın toprağın bugün bir anda altındasın ve bir kaç saat içinde kabirde kimsesizsin, kimsecikler yok, hepsi en yakınların dahi dönüp gitmiş.

Neticede kim olduğunun, çevrenin akrabanın çokluğunun ne önemi var, sonunda o mezarda yalnızsın. Yanında yaptıkların ve amellerinden başka hiç bir şey ve hiç kimse yok. Yalnız gelip yalnız gidiyoruz bu dünyadan.Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER