Hayret Türkiye

Vücudu Nikotinden Temizleyen 11 Besin!

Sigarayı bırakmasanız bile…. Vücudu nikotinden temizleyen 11 mucize! Bu gıdalar sigaranın zararlarını minimuma indiriyor

Vücudu Nikotinden Temizleyen 11 Besin!
15 Aralık 2017 - 22:48 'de eklendi ve 622 kez görüntülendi.


Sigarayı bırakmasanız bile…. Vücudu nikotinden temizleyen 11 mucize! Bu gıdalar sigaranın zararlarını minimuma indiriyor

Sigara kullanan kişilerin vücudunda devamlı olarak nikotin birikmektedir. Biriken nikotin vücudumuzda çeşitli sağlık problemlere yol açmaktadır.

Sigaranın kanser ve kalp damar tıkanıklıkları gibi ölümcül sağlık problemlerine sebep olabilmekte. Bunun için sigara kullanan kişilerin sigarayı bırakması gerekmekte veya bedende biriken nikotinin temizlenmesi gerekmekte.

Sigaradan vazgeçemeyenler için vücutlarında toplanan nikotini temizlemenin çeşitli yolları var. Nikotini temizleyen gıdalar yiyerek. Bedeninizdeki nikotini temizlemek mümkün.

Sigarayı bırakanlarda bedenini nikotinden temizlemek istiyorsa bu gıdaları yiyebilir. Uzmanlara göre pek çok faydası bulunan bu gıdaların içeriğindeki maddelerin nikotini vücuttan arındırdığını belirtiyor.

Kivi, nikotini bünyeden temizlenmesini   sağlar ve fazla miktarda  vitamin barındırır. Havuç suyu  vücuda  zarar veren nikotinin bu etkisine karşı havuç suyu tüketebilirsiniz.Vitaminler bakımından oldukça  zengin olan havuç suyu cildin yenilenmesini ve nikotinden temizlenmesini sağlar. Su, vücuttaki zehirli toksinlerin atılması için oldukça önemlidir. Vücudunuz susuz kaldığında hücrelerin yenilenmesi ve nikotinin zararlarının  azaltılması zorlaşır.

Isırgan  demir ve dezenfektan özellik barındıran  madde vardır. Isırgan otu sayesinde bedeninizde  biriken nikotini arındırabilirsiniz Çam yaprağı çayı: Ağız ve boğazdaki enfeksiyonları tamamen giderdiği bilimsel olarak  kanıtlanmıştır. Ayrıca akciğer sağlığımız için çok faydalıdır.

Brokoli: B5 ve C vitaminlerini almak için brokoli yiyin, brokoli ayrıca karaciğere oldukça faydalıdır. Portakal: C vitamini açısından çok zengindir. Ve bir çok sigara tiryakisi C vitamini yetersizliğiyle karşı karşıyadır.

Kara lahana: Turpgiller ailesinden kara lahana, kanser riskini ortadan kaldırır. C vitamini bakımından oldukça zengin olup,

A, B, E vitaminleri ile kalsiyum, potasyum, kükürt, magnezyum, bakır ve demir minerallerini de bol miktarda bulundurur. Antioksidan etkisi ile vücuttaki zararlı radikalleri ve nikotini vücuttan atar.

Lütfen ihtiyacı olan biri olabilir o yüzden bir kez paylaşalım.Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER