Hayret Türkiye

Devamını Oku…

VICKS, yıllardan beri yediden yetmişe herkes kullanılan bir merhemdir.

Devamını Oku…
22 Kasım 2017 - 7:51 'de eklendi ve 591 kez görüntülendi.


VICKS, yıllardan beri yediden yetmişe herkes kullanılan bir merhemdir.

VICKS, uzun senelerden bu yana büyük küçük herkes tarafından kullanılan  bir merhemdir. İçeriğinde  bulunan kafur ve mentol’den dolayı  sürülen yerde ki kılcal damarları genişleterek toksin attırır ve ağrıyı hafifletir.

Gece uyumadan önce  ayak tabanlarınıza VICKS sürün,  iyice ovalayın yedirin ve çoraplarınızı giyin. Öksürüğünüz varsa hemen dindiğini fark edeceksiniz. Bilhassa  gece oluşan öksürükleri bu yöntem hemen keser.

Sivrisinekler tarafından çok ısırılıyorsanız açıkta kalan yerlerinize bir miktar viks sürün. Sivrisinekler sizi ısırmayacaktır. Ayrıca sivrisinek ısırığına sürülen viks, kaşıntıyı azaltır. Bunun için de viks kullanabilirsiniz.

Ayak tırnaklarınızda tırnak mantarı varsa, Viks’i mutlaka kullanın. Tırnaklara yaklaşık 2 hafta kadar vıcks sürdüğünüzde zamanla rengi koyulaşacak ve mantarlar ölecektir.

Normal ve sağlıklı tırnaklar çıkmaya başlayacaktır. Uzun yürüyüşler ve spor sonrası oluşan kas ağrılarında Vicks ağrıyı dindirir ve rahatlık sağlar. Bu nedenle ağrıyan kaslarınızın üzerine merhemi yedirerek sürmek çok etkilidir.

Baş ağrısında alnınıza  bir miktar vıcks sürerseniz, basıncı azaltarak ağrıyı azaltır. Bir kene tarafından ısırıldığınız da  hemen oraya vıcks kullanın. Güçlü olan kokusu kenenin hemen kendini bırakmasını sağlayacaktır.

Baş ağrısında alnınıza süreceğiniz bir miktar viks, basıncı azaltarak ağrıyı hafifletir.

Darbe sonucu ya da düşme ile oluşan morarmalar da ve şişmeler de uygulanan  vıcks, kısmı rahatlatır. Morluklar oluşmaz, şişmeler iner.

Gripseniz ve   kendinizi iyi  hissetmiyorsanız ve hırıltılı öksürüğünüz varsa, göğsünüze ve sırtınıza vıcks uygulayın. Birer gazete kağıdı ile üstünü kapatın ve kıyafetlerinizi giyin. Göğsünüz yumuşayacak ve öksürük kesilecektir.

SEVDİKLERİNİZDE OKUYABİLMELERİ İÇİN LÜTFEN PAYLAŞALIM.

Eğer Cilt hassasiyetiniz varsa veya bu maddeye alerjiniz varsa kullanmayın. Beklenmeyen bir etki görüldüğünde doktorunuza başvurmanızda fayda vardır.

Okuduğunuz için teşekkür ederiz.Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER