Hayret Türkiye

Devamını Oku…

Ve biz su içmeyi ihmal ediyoruz.
Herhangi bir sağlık problemi yaşamamak ve vücudumuza iyi bakmak için günlük yapmamız gereken şeylerin başında su içmek gelir.

Devamını Oku…
06 Mayıs 2018 - 3:09 'de eklendi ve 292 kez görüntülendi.


Dikkat Yaz Geliyor; Ve biz su içmeyi ihmal ediyoruz.
Herhangi bir sağlık problemi yaşamamak ve vücudumuza iyi bakmak için günlük yapmamız gereken şeylerin başında su içmek gelir.

Her yetişkin insan gün de en az 2 litre su içmelidir. 2 litreden çok daha fazla su içen kişilerin çok daha sağlıklı bireyler olduklarını görülmektedir.

Ama belki vücudu susuz bırakmanın zararlarının ne kadar büyük olduğunu bilseydik, çok daha dikkatli olurduk.

Peki yeterli su içmez ve vücudunuzu susuz bırakırsanız ne olur. Vücudun susuz kalması nedeniyle oluşabilecek problemler nelerdir.

Tansiyon; Yüksek tansiyon hastalığına yakalanabilirsiniz. Susuzluğun neden olabileceği ciddi problemlerden biri de hipertansiyondur.

Vücuttaki toksinlerine ve diğer atıkların uzaklaştırılamaması ile kan basıncı artacak ve tansiyon hastaları için tehlikeli bir durum oluşacaktır.Hazımsızlık ve Kabızlık; Su sindirim sisteminde büyük bir rol oynar. Yeterince su içmezseniz sindirimin başladığı ilk yer olan ağızda yeterince tükürük salgılanamaz ve besinler düzgün bir şekilde sindirilemez.

Ayrıca midede sindirim yapabilmek için gerekli olan salgılar da su olmadan salgılanamayacağı için yedikleriniz uzun süre midenizde kalacak ve sizi rahatsız edecektir.

Yeterince su alamayan sindirim sisteminiz çok daha yavaş çalışmaya başlayacağı için kabız olma ihtimaliniz yüksektir. Sadece gün içerisinde içtiğiniz su miktarını arttırarak kabız olmaktan kurtulabilirsiniz.

Böbrek Problemleri; Yeterince su içmediğiniz sürece böbreklerinizin düzgün çalışma ihtimali yoktur. Sadece susuz kaldığınız için bile böbrek ağrısı yaşayabilirsiniz.

Düzenli olarak su içmemeye devam ederseniz ciddi bir şekilde böbrek rahatsızlıkları yaşayabilirsiniz.

Kilo Problemleri; Vücuttaki toksinler ve diğer atık maddeler vücuttan uzaklaştırılamadığı için metabolizmanız çalışması gerektiği gibi çalışamayacak ve yağ yakamayacaktır.

Bu nedenle kilo almak istemiyorsanız bol su içmelisiniz. Suyla hızlanan metabolizma sayesinde yağ yakımı hızlanabilir ve kilo vermek istiyorsanız daha kolay kilo verirsiniz.

Ayrıca mideniz kazındığında, açlık hissinizi bastırmak için su içerseniz bir süre daha kendinizi tok hissedersiniz.Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER