Hayret Türkiye

Devamını Oku…

Uzun yol şoförüydü babam. Bazen haftada bir, bazen 15 günde bir görürdük. Üç gün arka arkaya sadece bayramlarda beraberdik.

Devamını Oku…
01 Ocak 2018 - 16:36 'de eklendi ve 392 kez görüntülendi.


Uzun yol şoförüydü babam. Bazen haftada bir, bazen 15 günde bir görürdük. Üç gün arka arkaya sadece bayramlarda beraberdik. Hep bize uzaktı, hep bir mesafe vardı aramızda. Küçüklüğümde içinde babamla olan anılarım çok az benim. Kucağında çektirdiğim resmimde bir kaç tane.

Güzel bir söz duymadım ağzından yaşım 30’u geçti, ama kötüde konuşmadı hiç birimize. Dün akşam işten eve geliyorum. Eşim kapıda karşılıyor beni “Baban “diyor.

Kalp krizi geçirmiş. Anjiyoya almışlar, Yoğun bakımdaymış ama durumu iyiymiş.. Ne düşüneceğimi ne hissedeceğimi bilemeden kalakalıyorum öylece. Baba kavramı bizim hayatımızda, ailemizde çok farklı bir kavram.

Her ihtiyacımızı gören annem olmuştur. Her derdimize koşan, bizi bir arada tutan, aramızdaki haberci gibi, baban şöyle dedi, oğlana bu lazımmış, söyle ona şöyle yapmasın falan. Bu nedenle beklide içinde baba geçen cümlelerimiz gereklilikten öteye pek geçememiştir.

Hastaneye gidiyoruz eşimle. Yoğun bakımda olduğundan içeriye yanına kimseyi almıyorlar. Sadece doktordan bilgi alabilirsiniz diyorlar yoğun bakımın kapısında. Doktoru beklemeye başlıyoruz. Beklerken aklımdan bin bir türlü düşünce geçiyor.

Normal zamanda aklınıza gelmeyecek şeyler neden hep böyle durumlarda gelirken son ne zaman sarıldım ona diye düşünüyorum. En son ne zaman beraber oturduk, beraber güldük. Sanırım ben babama en son bayramda sarılmıştım. İçim bir tuhaf uluyor, burkuluyor.30 yaşında babasız kalmak fikri gerçekten insanın canını acıtırmış da haberim yokmuş. Uzak ta olsa varlığı yetiyormuş da farkında değilmişim.Annemle konuşuyoruz kapının önünde. Neden daha önce haber vermedim diye kızıyorum ona.

Baban “Çocuklara haber vermeyin, üzülmesinler” dedi, diyor. O halde bile bunu düşünebiliyorsan bu kadar çok mu seviyordun bizi. O kadar pişmanım ki şimdi ona hiç sarılmadığıma. Acaba o da bunu düşünmüş müdür hiç.

İster gerçek anlamda olsun ister duygusal ne kadar mesafe olursa olsun aranızda. Yapmamış, yapamamış olmanın suçluluğu bir gün kavurmadan içinizi, gidin ve sarılın annenize, babanıza, kardeşinize.

Gidin sımsıkı sarılın ve kocaman bir öpücük kondurun yanaklarına. Kimse bilemez çünkü, belki bunlar için yarın çok geç olabilir.Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Etiketler :

Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER