Hayret Türkiye

Devamını Oku…

İş adamının Karısı: Ünlü ve zengin bir iş adamının çevresinde sevilen bir karısı vardır. İş adamının karısı bir ara ortalıktan kaybolmuş.

Devamını Oku…
04 Mart 2018 - 19:13 'de eklendi ve 10434 kez görüntülendi.


İş adamının Karısı: Ünlü ve zengin bir iş adamının çevresinde sevilen bir karısı vardır. İş adamının karısı bir ara ortalıktan kaybolmuş.

Her gün görüşüp konuştuğu selamlaştığı komşuları, yakın arkadaşları uzun süre haber alamamışlar, kocasından da tatmin edici makul bir cevap alamayınca polise ihbarda bulunmuşlar;

Komşularının uzun zamandır ortalıkta gözükmediğini ve iş adamının karısına bir şey yapmış, hatta öldürmüş olabileceğinden şüphelendiklerini söylemişler.

Yapılan inceleme ve araştırmalardan sonra, adamın tutarsız hareket ve ifadeleri de göz önüne alınarak adam tutuklanmış.

Mahkeme öncesi, adam çok para vererek en iyi avukatı tutmuş, lakin avukat müvekkil görüşmelerinden bir kanaat elde edemeyen avukat mahkemede müvekkilini kurtarmak için farklı bir yol denemeye karar vermiş.

O andan itibaren de kadının adamı terk edip kaçığı haberini basına sızdırmış. Derken mahkeme günü gelmiş. Avukat hakime seslenerek

“Hakim bey müvekkilim suçsuzdur, karısını öldürmemiştir, aksine karısı kaçmıştır, bunu size kanıtlayacağım, şimdi karısı kapıdan salona girecek” demiş. Herkesin gözü kapıda bekle bekle gelen yok.

Avukat devam etmiş; “Hakim bey siz dahil herkes kapıya bakıp beklediniz, demek ki kimse müvekkilimin karısını öldürdüğüne inanmıyor. Zaten müvekkilim karısını öldürmemiştir, bilakis karısı kaçmıştır.”

Hakim kararını adamın gözlerine bakarak açıklar; Suçu sabit görülüp karısını öldürdüğüne, Eğer sanık itiraf eder cesedi nereye sakladığını söylerse 10 yıl. Yok eğer itiraf etmezse ağırlaştırılmış 25 yıl hapis cezasına çarptırılmasına” demiş.

Avukat daha ayağa kalkıp böyle kararmı olur bu nasıl ceza derken, iş adamı yerinden kalkıp suçunu itiraf etmiş ve dava kapanmış adam ceza evine gönderilmiş.

Avukat çıkarken hakime sorar “hakim bey nasıl anladınız oysa siz bile kapıya bakmıştınız” deyince Hakim avukata bir ders verir; “Ben dahil herkes dönüp kapıya baktık, ama senin müvekkilin gözünün ucuyla bile bakmadı”Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER