Hayret Türkiye

Devamını Oku…

Vücudunda Sürekli Uçuk Çıkanlar Dikkat! İşte En Doğal Uçuk Tedavisi…

Devamını Oku…
20 Kasım 2017 - 20:01 'de eklendi ve 530 kez görüntülendi.


Vücudunda sürekli uçuk çıkanlar dikkat! İşte en doğal uçuk tedavisi… Çoğu insan bu rahatsız edici hastalığı sık sık yaşar! Peki doğal yöntemlerle uçuğun iyileştiğini biliyor musunuz?

Halk arasında uçuk diye adlandırılan, tıpta ise herpes simplex ismiyle  geçen bu rahatsızlık hemen herkesin tiksindiği ve nefret ettiği bir hastalıktır.

Bu virüsün nedeni hala tam olarak bilinmemekte. Ancak son yapılan çalışmalarda  uçuk virüsünün dna daki bir gen dizilimiyle; kalıtsal bir şekilde taşındığını ortaya koydu.

Yapılan istatistikler yeryüzündeki insanların yüzde 60’ının hayatlarında bir kere uçuk çıkarmış olduğunu söylüyor. Uçuk zaten bir defa meydana çıkınca vücuda yerleşiyor ve tedavisi çok zor bir rahatsızlık  halini alıyor.

Peki Uçuğun Sebepleri Nelerdir? Uçuk savunma  sisteminin zayıflığından faydalanan  bir hastalıktır.

Bu halde genelde insan rahatsızlandığında, yetersiz beslendiğinde hatta uzun süre yetersiz uyuduğunda meydana  çıkabilmektedir. Aşırı üzüntü, stres ve yorgunluk da uçuğun sebepleri arasında sayılabilir.

Uçuğun Tedavisinde Doğal ve Etkili Yöntemler Nelerdir?

Özellikle şunu söyleyelim. Uçuğun tedavisinde ilaç kullanmak yalnızca geçici bir çözümdür ve zamanla bağışıklık sisteminizin güçsüzleşmesine  neden olur. Uçuk da zaten bağışıklık sisteminin zayıflığından faydalanan bir rahatsızlık  olduğu için bir süre sonra olay kısır döngüye girer.

Ayrıca herpes simplex virüsü ilaca karşı çok hızlı uyum sağlayabilen bir virüstür. Bu nedenle bir süre  sonra kullandığınız ilaç da bir işe yaramayacaktır. Bundan dolayı  doğal tedaviler her zaman önceliğiniz olmalıdır.

Evde bu hastalık için yapabileceğiniz doğal tedaviler:

Uçuğun üstüne  buz ile kompres yapın ve bunu düzenli aralıklarla yenileyin. Buzun soğutucu etkisi ağrıyı hafifletecektir. Doğal antibiyotik olarak da bilinen sarımsak bu tedavide en etkili yöntemlerden. Sarımsağı ezdikten sonra elinizle uçuğun üstüne yayın ve o şekilde 1-2 dakika boyunca masaj yapın.

Sarımsağın suyunun uçuğun her yerine yayılmasına  ve homojen bir şekilde dağıldığına emin olun. Sarımsağın tedavi edici etkisini göreceksiniz. Bunların dışında şu anda Türkiye’de az insan tarafından bilinen ve uygulanan özel bir yöntem bulunmaktadır. Tedaviyi uygulayan  kişilerde uçuğun bir daha oluşmamak üzere %98 oranında yok olduğu gözlemlenmiştir.Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER