Hayret Türkiye

Toprakta Yumurta…

Toprağın içerisine yumurta koyunca bakın neler oluyor? Bakın bir yumurtayla neler oluyor

Toprakta Yumurta…
04 Ocak 2018 - 7:07 'de eklendi ve 402 kez görüntülendi.


Toprakta yumurta mucizesi… Toprağın içerisine yumurta koyunca bakın neler oluyor? Bakın bir yumurtayla neler oluyor

Bahçenizde ya da  saksı da meyve sebze ve çiçek yetiştirenler bitkilerin verimini yükseltmenin zorluğunu bilirler. Çoğunlukla bitkilerin verimini yükseltmek adına çeşitli zirai ilaçlar ve çeşitli  kimyasallar kullanılıyor.

Fakat bir yumurtayla bundan sonra yetiştirdiğiniz sebze ve meyvelerden kat kat daha fazla verim elde edeceksiniz.

Üstelik yapmanız gereken tek şey  bitkileri ekerken kullanacağınız toprağa çiğ yumurta koymak. Yumurta kabuklarında bulunan  kalsiyum ve çeşitli mineraller toprağa oldukça  fazla miktarda mineral sağlıyor.

Toprağın altına bırakacağınız çiğ yumurta sayesinde toprağınız hem mineral kaynağı olacak, hem ektiğiniz bitkilerin köklerinin çürümesini engelleyecek hem de, ekmiş olduğunuz sebze ve meyvelerin verimliliğini büyük ölçüde arttıracaktır.

Gelelim bu işlemin nasıl yapıldığına… Öncelikle bitkinizi ekeceğiniz toprağı iyi  seçmelisiniz. Ardından  çiğ yumurtayı toprağa ekip üzerine toprak dökün. Yumurta çürümeye başladıkça toprak yüksek oranda mineral deposu olacaktır.Bunu bozulmuş yumurtadan yapmak daha iyi bir  sonuç elde etmenizi sağlar. Profesyonel kişiler tarafından uygulanan bu yöntem daha sonra bahçesinde sebze, meyve ve çiçek yetiştiren kişiler  tarafından da kullanılmaya başlandı.

Ve oldukça  iyi sonuçlar elde edildiği söyleniyor. Profesyonel kişiler bu işlemi  muz kabukları ile de uyguluyorlar. İsteseniz sizde aynı yöntemle yapabilirsiniz. Uyguladıktan sonra tek yapmanız gereken bitkilerin verimini seyretmek.

Okuduğunuz için Teşekkür ederiz. Fakat unutmayın ki okursanız sadece siz faydalanırsınız fakat paylaşırsanız herkes faydalanır.

İhtiyacı olan biri olabilir o yüzden lütfen bir kez paylaşalım. Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik, ders veren hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız, sayfamızı takip edebilirsiniz.

Bu bilgiler size yardımcı oldu mu? Öyleyse arkadaşlarınızla paylaşarak başkalarınında faydalanmasına yardımcı olabilirsiniz.

Hay Maşallah deyin ve mutlaka paylaşın…Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Etiketler :

Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER