Hayret Türkiye

Devamını Oku…

Tilki ormanda karı aç bir vaziyette dolaşıp yiyecek bir şeyler aramaktadır. O da ne? Bir ağacın dalında asılı kocaman bir geyik budu görür.

Devamını Oku…
27 Ocak 2018 - 20:08 'de eklendi ve 1156 kez görüntülendi.


Tilki ormanda karı aç bir vaziyette dolaşıp yiyecek bir şeyler aramaktadır. O da ne? Bir ağacın dalında asılı kocaman bir geyik budu görür.

Tilki çok açtır, adeta gözleri kamaşır, iştahı kabarır, hevesle buda doğru yaklaşır ama şüphelenir, dikkatli bir şekilde incelemeye kontrol etmeye başlar ve hemencecik anlar ki bu bir tuzak.

Ağacın dalına bağlı geyik budu bir iple de bombaya bağlı durumdadır. Tilki durumu anlayınca oradan biraz uzağa gider ve başını ön ayaklarının üzerine koyarak yatar, öylece geyik budunu seyrederek beklemeye başlar.

Az bir zaman sonra bir kurt çıkar gelir, budu görür ve yattığı yerden budu seyreden tilkiyi de tabi. Kurdun da karnı çok açtır gözünü geyik budundan alamaz. Ama yinede merak eder, but burada tilki de burada neden yemedi acaba diye, yanına yaklaşarak tilkiye sorar,

“Ne yapıyorsun tilki kardeş, uzun zaman oldu görüşemedik?” Tilki cevap verir “Hiç, ne yapayım gördüğün gibi yatıyorum.” Kurt budu işaret ederek ” Buradaki ağaçta asılı nefis bir but var”
“Evet var, gördüm.” “Peki o halde neden yemedin? Aç değil misin sen?”

Tilki sakince cevap verir “Aç olmasına açım da ama ben bu gün orucum” Kurt bunu duyunca rahatlar ve kendinden emin bir şekilde “Ben yiyeyim o zaman” Tilki “Sen bilirsin. Buyur ye, afiyet olsun”” der.

Kurt tilkinin yanından ağaca doğru yaklaşır ve ağaçtaki buta uzanır uzanmaz feci bir patlama, ortalık toz duman içinde kalır, kurt yaralı, hareketsiz, 10 metre uzakta, perişan halde yatarken tilki iştahla budu yemeye başlar.

Bunu gören kurt yaralı hâliyle tilkiye sorar “Hani oruçtun sen?” Tilki pişkin pişkin ” Dostum biraz önce top patladı duymadın mı?”

BİLGİ PAYLAŞTIKÇA ÇOĞALIR – 1 kez PAYLAŞ HERKES FAYDALANSIN

Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik, ders veren hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız, sayfamızı takip edebilirsiniz.Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER