Hayret Türkiye

Tıkanık Damarları Doğal Yolla Açan 10 Yiyecek

Damarlarınızı doğal yollar ile açmaya yardımcı olursanız birçok sağlık probleminiz ortadan kalkabilir….

Tıkanık Damarları Doğal Yolla Açan 10 Yiyecek
13 Ocak 2018 - 10:16 'de eklendi ve 2919 kez görüntülendi.


Damarlarınızı doğal yollar ile açmaya yardımcı olursanız birçok sağlık probleminiz ortadan kalkabilir, ameliyat veya ağır ilaçlara mecbur kalmadan önce vücudunuzu sağlıklı tutmalı ve damarlarınızı tıkayıcı besinlerden uzaklaşmalı, aksine damarlarınızı açan ve rahatlatan bu besinleri mutlaka tercih etmelisiniz.

Son dönemlerde en çok rastlanan rahatsızlıkların başında gelen damar tıkanıklığını yok etmek elimizde. İşte damarları temizleyecek 10 yiyecek ve içecek…

1. Elma Sirkesi: Sirke kanda bulunan kolesterolu azaltarak kalp ve damar rahatsızlıklarına karşı ciddi şekilde etkilidir. Özelliğinde  doğal asit ve enzimlerle kanın daha sağlıklı ve ince akmasına yardımcı olur.

2. Nar suyu: Düzenli şekilde nar suyu kullanımı, atardamarları arındırır, damarların çeperlenmesini düşürür  ve kötü kolestrolü azaltır. 3. Yağlı balık: Çeşitli balıklar, bedenimizin  üretmediği bir gıda olan omega-3 yağ asitlerinin ana kaynağıdır; beslenme yolu ile  emilimi kardiyovasküler sağlığın iyileşmesini sağlamaktadır.

4. Lahana turşusu. 5 .Zeytinyağıç 6. Susam. 7. Domates: Domates, likopen olarak bilinen oldukça  güçlü  antioksidan barındırır, bu da arter duvarlarının  kötü kolesterolün oksitlenmesini hafifletmeye yardımcı olur. 8. Yulaf ezmesi: Her gün ya da haftada üç defa  uyguladığınızda, arterler kendiliğinden arınır ve toksinlerden  kurtulur. 9. Kuruyemişler 10. Karpuz

Okuduğunuz için Teşekkür ederiz. Okursanız sadece siz faydalanırsınız fakat paylaşırsanız herkes faydalanır. Lütfen 1 kez paylaşın…Bu bilgiler size yardımcı oldu mu? Öyleyse arkadaşlarınızla paylaşarak başkalarınında faydalanmasına yardımcı olabilirsiniz.

Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik, ders veren hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız, sayfamızı takip edebilirsiniz.

Hafızanızı kuvvetlendirecek, konsantrasyon ve odaklanmanızı yükseltecek oldukça yararlı besin, takviye, bitki bulunmakta. Bu beyin gıdalarını, düzenli egzersiz ve kaliteli bir gece uykusu ile birleştirdiğinizde, beyin kuvvetinizi güçlendirmiş olursunuz.

Balık: Şayet  büyükleriniz size balık tüketmenin  sizi akıllı yapacağını anlatıysa, doğru söylemiş. Yağlı balık türleri örneğin som, sardalya,uskumru,ringa oldukça yüksek miktarda omega -3 yağı olarak bilinen EFA özelliğine sahiptir.

Bu yağ, beyin hücrelerimiz için oldukça önemlidir. Öğrenmeyi ve hafızayı güçlendirir. Sardalya da aynı zamanda  hafıza için önemli  olan beyin kimyasalı choline özelliği bulunmaktadır.

Otlar: Gingko biloba, Doğu kültüründe yüz yıllardır uygulanan, herkes tarafından bilinen hafıza otudur. Kan damarlarını genişleterek ve istenen  oksijeni arttırarak , beyine giden kan akışını yükseltir. Ancak neticesini  görmeye başlamanız birkaç haftayı bulabilir. İlave olarak beyin hücrelerini hasara uğratacak radikallerden de kurtulur.

Yeşil çay: Son zamanlarda yapılan araştırmalarda yeşil ve siyah çayın Alzheimer olan kişilerde, akıl fonksiyonlarının ve hafızanın kaybolduğu bir rahatsızlıkla savaşma ilacı olduğu öğrenildi. 

Biberiye: Biberiye hafızayı kuvvetlendirir, zihin açıklığı  sağlar ve beyin yorgunluğunu azaltır. Araştırmalar, biberiyenin uzun süreli  hafızayı %15 geliştirdiğini göstermiştir. Bununla birlikte  yapılan bir başka çalışmada da, biberiye yaprağını  koklamak hafızayı güçlendirdiği, konsantrasyonu yükselttiği kanıtlandı.

Su: Beynin %70 su ile kaplı olduğunu için, su hafızamız için oldukça önemlidir. Aslında su beyin fonksiyonlarının tam olarak hızlandırır. Su olmadığı zaman daha yavaş çalışır. Su hafıza için önemlidir.Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER