Hayret Türkiye

Devamını Oku…

Temel’in popülaritesini duyan şok giriyor…

Devamını Oku…
15 Ocak 2018 - 8:34 'de eklendi ve 5064 kez görüntülendi.


Temel’in popülaritesini duyan şoka giriyor… Temel italya’da Fiat fabrikasinda işçi olarak çalışmaktadır. O dönemin Sovyet lideri Brejnev resmi bir ziyaret icin italya’ya gelmistir. Programda Fiat tesislerini ziyarette vardır.

Brejnev Fabrikanin tezgahları arasinda dolaşırken Temel ile karşılaşır. Herkesin gözü önünde “Vay Temel” diye sarılıp kucaklaşırlar. Ayaküstü sohbet ederler. Tüm protokol bu dostluktan dolayı büyük bir şaşkınlık yaşamaktadır. Konuk gittikten sonra patron Temel’i çağırıp, Brejnev’i nereden tanıdığını sorar.

Temel “Hiiç” der. “Ben eskiden komünisttim. 1 Mayıs kutlamaları için parti beni Moskova’ya göndermişti. Orada tanışmıştık.” Olay unutulmuştur. Üç beş ay sonra bu kez Amerika başkanı Nixon gelmiş İtalya”ya. Yine aynı program ve fabrika ziyareti söz konusudur.

Tezgahların arasında “Vay Temel.Vay Nixon.” muhabbeti yaşanır. Patron ziyaretten sonra da Temel’i yine çağırır. Soru da aynıdır; “Bir ara Amerika”ya göç etmeye kalkıştım. New York’ta başım polisle belaya girdi. Bu Nixon o zaman çiçeği burnunda çömez bir avukattı.

Beni o savunmuştu.” İki ay sonra Fransa başkanı De Gaulle ziyaretinde de aynı manzara yaşanınca Patron Agnelli derin bunalımlara girmiş. Kendisini tanıyan yok. Yanında çalışan Temel”in uluslararası çevresi var.

Temeli çağırtıp sormaya başlamış; “De Gaulle”ü nereden tanıyorsun?”, “Nazilere karşı Paris”te yeraltı savaşı yaparken, kuryesiydim.”, “Sen herkesi tanır mısın?”, “Evet, hemen hemen. Patron iyice hırslanmış.” ,”Neredeyse Papa da arkadaşım diyeceksin.”Temel gülmüş. “Tabii. Yakın arkadaşımdır.” Çıldırma noktasına gelen Agnelli,” Eğer ispatlayamazsan kovarım.”Temel: “Tamam, bu pazar ayininde Vatikan meydanında olun. Papa balkondan halkı takdis ederken ben yanında olacağım. Patron pazarı” iple çekmiş. Vatikan’da Papayı bekleyen kalabalığın arasına karışıp beklemeye başlamış.

Bir süre sonra Papa balkona çıkmış. Yanında Temel. Kalabalığa bakıp, patronunu bulmaya çalışıyor. O sırada bir kargaşa olmuş. Biri bayılmış. Temel bayılanın kendi patronu olduğunu görünce Papaya “Bana müsaade” deyip meydana koşmuş. Agnelli yerde yatıyor.

Bir iki kişi de ayıltmaya çalışıyor.Temel patronun yardımcılarına , “Ne oldu?”diye sorunca biri cevap vermiş :”Sen Papa ile balkona çıktığınızda bunun önünde iki Japon turist vardı. Japonlardan biri yanındakine ”Şu sağdaki bizim Temel, ama yanındaki kim?” diye sordu, bunu duyunca seninki düşüp bayıldı.”

Beğendiyseniz Lütfen 1 kez paylaşın… Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik, ders veren hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız, sayfamızı takip edebilirsiniz.Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER