Hayret Türkiye

Devamını Oku…

Yaşanmış Bir Hikaye

Devamını Oku…
21 Aralık 2017 - 12:42 'de eklendi ve 13849 kez görüntülendi.


Yaşanmış Bir Hikayedir denilerek sosyal medyada paylaşılan bu hikayeyi mutlaka okuyun…

Yaz günü karı koca evde geç vakit televizyon izlemektedir.Uyanık hırsız çatıya çıkar ve uydu kablosunu keser. Adam yayın gidip tekrar kararınca, televizyonu biraz kurcalar, uğraşır, görüntü gelmeyince de “Bozuldu galiba , neyse yarın baktırırız” diyerek uyumaya giderler.

Ertesi sabah adam işe gittikten bir kaç saat sonra kapı çalar, servis kıyafetli genç bir adam: “Yenge, beni abi gönderdi. Akşam televizyonunuz bozulmuş herhalde tamir için dükkana götüreceğim” der ve içeri geçerek televizyonun kablolarını çıkarmaya başlar, kadıncağızda normal olarak televizyonu verir.

Akşam oluca adam işten döner, kadın kapıdan girince sorar “olmadı mı daha”,”ne olmadı mı”, “televizyon, tamirci göndermişsin ya sabah aldı dükkana götürmem lazım dedi” Adam televizyonu yerinde göremeyince başlarına geleni anlar.

Karısına çıkışsa da insan aramaz mı, tamirci göndersem haber vermem mi dese de artık yok çare olan olmuştur. İkisi de durum karşısında adeta şok olur ve böyle bir oyuna nasıl geldiklerine, nasıl enayi yerine konulduklarına iyice sinir olmuşlardır.

Aradan biraz zaman geçmiş hava henüz kararmamıştır ve çift balkonda çay içmeye çıkarlar. O sırada yoldan geçen bir genç sırıtarak onlara bakmaya başlar. Kadın tamirci diye gelen hırsızın o olduğun fark eder ve hemen eşine dönüp,”Televizyonu çalan işte bu adam” der.Adam yerinden fırladığı gibi sokağa çıkar ve hırsızın peşine düşer. Üzerinde eşofmanlarla hırsızı kovalamaya başlar. Aradan 10 dakika geçmeden evin kapısı çalar. Düzgün giyimli bir adam kendini sivil polis olarak tanıtır ve “Eşiniz biraz önce hırsızı yakaladı.

Ekip arabasıyla televizyonu almaya gidiyorlar Yalnız kimliğini ve cüzdanını evde bırakmış, pantolonuyla beraber gömleğini de almamızı rica etti.” der. Kadın hırsızın yakalanmasına sevinerek eşinin eşyalarını bir poşete koyup polise teslim eder.Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER