Hayret Türkiye

Devamını Oku…

Telafi Edilemeyecek Durumlar; Büyük bir hava meydanının bekleme salonunda, genç bir bayan yolcu uçağına binmek için bekliyordu.

Devamını Oku…
18 Nisan 2018 - 9:09 'de eklendi ve 285 kez görüntülendi.


Telafi Edilemeyecek Durumlar; Büyük bir hava meydanının bekleme salonunda, genç bir bayan yolcu uçağına binmek için bekliyordu.

Uçağın hareketine birkaç saat olduğu için zaman geçirmek için bir dergi ve bir paket küçük kurabiye satın aldı. Beklemek ve vakit geçirmek için dergisini okumak üzere VIP salonunda bir koltuğa yerleşti.

Kurabiye paketinin durduğu sehpanın diğer yanındaki koltuğa bir adam oturdu; dergisini açıp okumaya başladı.Genç kadın ilk kurabiyesini aldı.

Adam da bir tane aldı. Bayan şaşırdı ve çok rahatsız hissetti kendisini ve içinden “Adama bak ya bu ne cüret yüzsüze bak ” diye düşündü.

Bayan bir kurabiye alıyor, adam da bir tane alıyordu. Çıldıracak gibiydi bayan ama olay çıkarmak istemiyordu. Nihayet son kurabiye kalınca kadın: “Bu küstah adam şimdi ne yapacak?” diye düşündü.

Adam son kurabiyeyi aldı; onu ikiye böldü ve bir parçayı kadına verdi. Aaaa. Pes yani. Bu kadarı da fazla. Çok öfkelenmişti şimdi kadın dergisini ve diğer eşyalarını alıp, adama ters ters baktıktan sonra hızla yerinden kalkıp salonun diğer tarafına geçti.Vakit gelince giriş salonuna oradan da uçağa doğru yöneldi. Adamın olduğu yere dönüp bakmadı bile. ” Ne insanlar var ” diye geçiriyordu aklından, Uçaktaki koltuğuna oturdu. Gözlüğünü koymak için çantasını açtı. Ne görsün? Kurabiye paketi açılmamış olarak orada duruyordu.

Çok utandı. Çok büyük bir yanlış yaptığını anladı. Nasıl yapmıştı böyle bir hatayı. Kurabiyelerinin paketini açmadan çantasına koyduğunu unutmuştu.

Adam kendi kurabiyelerini, hiç sinirlenmeden, hiç gocunmadan ve de hiç belli etmeden kadınla paylaşmıştı,Kadın kurabiyelerinin paylaşıldığını düşünerek çok sinirlenmişti. Adamı içinden yüzsüzlük arsızlık görgüsüzlükle suçlamıştı.

Oysa asıl o duruma düşenin kendisi olduğunu geçte olsa fark etmişti. Ama iş işten geçmişti. Ve şimdi bu durumu ne açıklama şansı vardı, ne de özür dilime olanağı vardı.

Telafi edemeyeceğiniz ve geri dönüşü olmayan bir çok durum vardır. Taş atıldıktan sonra geri dönmez.

Ok yayadan, söz ağızdan çıktıktan sonra, Fırsat kaçtıktan sonra, zaman geçtikten sonra maalesef geri dönüşü olmaz. Siz siz olun sabırlı ve makul davranmayı elden bırakmayın.Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER