Hayret Türkiye

Tam 2500 Lira Maaş Veriyor Ama Çalışan Bulamıyor!

İşte Detaylar…

Tam 2500 Lira Maaş Veriyor Ama Çalışan Bulamıyor!
18 Ocak 2018 - 16:25 'de eklendi ve 1051 kez görüntülendi.


2500 Lira Maaş Veriyor Ama Çalışan Bulamıyor! Servis var, sigorta var ama çalışan bulamıyoruz, çevre illerden adam getiriyoruz dedi. İşte Detaylar…

Çatalca’da faaliyette bulunan  pek çok fabrika çalıştırmaya eleman bulamıyor. Pek çok  fabrika  sahibi çalışacak insan bulamadığından  dolayı tam kapasite faaliyetteyken mesailer dahil yaklaşık 2500-3000 TL aylık vermelerine rağmen çalıştıracak işçi bulamıyor. Pek çok  kurum ve kuruluşa işçi müracaatı yaptıkları, bazı yerlere ilanlar astıklarını belirten işletme sahipleri yetersiz  elemanla çalışmalarını devam ettirmeden  ve eleman olmamasından şikayetçi.

Çatalca’da Harput Sanayi Sitesindeki fabrikada İmalat Sorumlusu olarak çalışan Mustafa Yiğit, “İş var sipariş var ama eleman yetersizliği var. 35-40 kişi ile çalışmam gerekirken 25 kişi ile çalışıyorum. Vardiyalarım eksik. Asgari ücretle de çalıştırmıyorum.

1600 liradan başlayıp mesailerle birlikte 2500’e yakın maaş alıyorlar bizde. Yolu, yemeği her şeyi mevcut. Servisimizde var Beylikdüzü, Esenyurt, Hadımköy’den yine eleman sıkıntısı yaşıyoruz. Sadece bu sanayide 17 tane fabrika var. Genel olarak bu çatalca bölgesine işsizlik gibi bir şey yok aslında.

Eleman sıkıntısı var, eleman bulamıyoruz. Şuan 10 tane eleman eksiğim var. Çeşitli birimlerimize vardiya kurmak istiyorum, kuramıyorum. Eleman eksikliğinden dolayı yüzde 60 kapasiteyle üretim yapabiliyoruz.

Biz dahil patronlar olaraktan aşağıda sevkiyat yapıyoruz, gerekirse imalatta çalışıyoruz. Bizler yapmamız gereken işleri yapamıyoruz da aşağıda imalatta uğraşıyoruz” dedi.Diğer bir  iş yerindeki  Finans Müdürü olan Ekrem Yıldız ise “ Türkiye’de işsizlik oranları falan konuşuluyor ama ne hikmetse bu işsizlik oranları Çatalca’ya vurmamış diyebiliriz.

Biz burada var gücümüzle Türkiye ekonomisine faydalı olmak için çalışıyoruz ama biz burada yüzde 60 verimle çalışıyoruz eleman yokluğundan. Çalıştıracak eleman bulamıyoruz burada. Bizim şu anda 12 tane elemana ihtiyacımız var.

Tüm sosyal haklarımız var, servisimiz mevcut. Burada eleman çalıştırabilmek için çevre ilçelerden servislerimiz var yine de çalışan bulamıyoruz. Mesai ile birlikte ortalama 2500-3000 bin lira maaş alacaklar” dedi.

Bu haberi paylaşın herkes öğrensin, gerçekten bu işe ihtiyacı olan birine ulaşabilir…Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER