Hayret Türkiye

Devamını Oku…

Adam belediyeden yeni emekli olmuştur. Malum hayat şartları, evin ihtiyaçları çocukların üniversite masrafları, istekleri yetişmek kolay değil.

Devamını Oku…
31 Ocak 2018 - 12:11 'de eklendi ve 1443 kez görüntülendi.


Adam belediyeden yeni emekli olmuştur. Malum hayat şartları, evin ihtiyaçları çocukların üniversite masrafları, istekleri yetişmek kolay değil.

Emekli maaşı ile geçinmek mümkün değil. Oh be emekli oldum artık rahatım demek yok. Maratonun biri bitmiş sanki diğeri, esas zor olanı yeni başlamış gibidir.

Ne iş yaparım derken eş dostunda verdiği akılla en iyi iş yılardır yaptığım şoförlük, zaten koca şehri de sokak sokak biliyorum, zorlukta çekmem Allah’ın izniyle diyerek taksiciliğe başlamaya karar verir.

Yine eş dost aracılığı ile mahalledeki taksi durağına gider, bir mal sahibi ile km parasına konuşup hayırlaşarak anlaşır. Sevinle evine gider, o gün evde şenlik vardır, kolay mı öyle emekli olup da o yaşta hemencecik iş bulabilmek, sevincinden gece uyuyamaz garibim.

Ertesi gün erkenden durağa gelir. O gün taksicilikte ilk günüdür. Bismillah deyip anahtarı ve arabayı teslim alır mal sahibinden. Sevinç ve heyecanla duraktan ilk müşterisini alır. Taksiye binen beyefendiye nazikçe nereye gitmek istediğini sorar ve yola koyulur.

Bir müddet sonra taksiye binen ve arka koltukta oturan müşteri bir şey sormak için şoförün omzuna eliyle hafifce dokunur.

Vay sen misin şoförün omzuna dokunan, şoför bir çığlık, bir feryat figan, taksinin direksiyon hakimiyetini kaybeder, bir sağa bir sola derken nihayetine kaldırıma vurur ve taksiyi zar zor da olsa durdurur. Ve öfkeyle arkaya dönüp müşteriye: “Ulaaan!” diye çığlık çığlığa bağırır.

Olayın ve kazanın etkisi ile neye uğradığını şaşıran ve korkan müşteri, sinmiş bir vaziyette; “Çok af edersiniz, size azıcık bir dokunmanın sizi bu kadar korkutacağını, böyle tepki verebileceğinizi düşünemedim, gerçekten özür dilerim,” der.

Biraz sonra kendine gelmiş olan şoför, müşteriye dönüp: “Haklısınız, sizin kabahatiniz yok, bu gün benim taksicilikte ilk günüm, 25 senedir belediyede cenaze arabası şoförüydüm de, birden dokununca mefta canlandı sandım”Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER