Hayret Türkiye

Devamını Oku.

Şükrün önemini anlatan çok güzel bir hikaye…

Devamını Oku.
02 Kasım 2017 - 23:56 'de eklendi ve 1281 kez görüntülendi.


Zengin bir adam güzel evinde oturuyordu, sonra balkonuna çıktı ve etrafı seyretmeye başladı. Tam o sırada aşağıdaki çöp kutusunun etrafında dolaşan, çöp kutusundan bir şeyler toplayan birini gördü ve üzüldü. Sonra kendi haline şükretti, Allah’a şükürler olsun ne hallerde insanlar var, Elhamdülillah… dedi.

Sonra o fakir adam etrafına bakınıyordu, başka alacak bir şey kalmadığını fark edince el arabasına koyduğu şeylerle birlikte yürümeye devam ederken, sokak sokak geziyordu o sırada evinin önünde oturan bedensel engelli birini gördü ve o yoksul adam haline şükretti, Allah’a şükürler olsun ki, bedensel bir engelim yok dedi.

Sonra engelli adamın önünden bir ambülans geçti ve o bedenseller engelli kişi Allah’a şükürler olsun ki hasta değilim diye dua etti.

Hasta ise hastaneye vardığında hayatını kaybetmiş birinin götürüldüğünü gördü ve Allah’a şükürler olsun ki hayattayım Elhamdülillah dedi.

Her ne halde olursak olalım, Allah’a şükredecek öyle çok sebebimiz var ki, yeter ki görmeyi bilelim… Öyleyse ne halde olursanız olun, Tam da ŞU ANDA Allah’a şükredin.

Henüz geç olmadan, henüz hayattayken, henüz şükredebilecek iken…

Rabbim hastalara maddi ve manevi şifa versin, nimetlerin kıyametini bilmeyi nasip etsin.

Her şeye rağmen hayatta olanlar bu hayatın ücreti olan şükretmeyi, Allah’a teşekkür etmeyi ihmal etmesinler. Şuan ben bunları yazabiliyorum ve siz şuanda bunları okuyabiliyorsunuz, belki de bir başkası size okuyor ve siz dinliyorsunuz. Bunun için Allah’a şükürler olsun…

Bu güzelliği sevdiklerinizle paylaşın ve onlarında hakikati hatırlamalarına vesile olun.

Bazen insan, Allah’ın verdiği nimetleri unutabilir, ne güzel nimetlere sahip olduğunu hatırlatacak dostlara ihtiyacı vardır. Lütfen paylaş…

Okuduğunuz için teşekkürler.Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER