Hayret Türkiye

Devamını Oku…

İşte her gün en az 1 bardak su içmediğinizde vücudun size vereceği uyarılar! Susuz kaldığında vücudumuzun bize verdiği uyarıları dikkate alıyor muyuz?

Devamını Oku…
18 Aralık 2017 - 18:06 'de eklendi ve 443 kez görüntülendi.


İşte her gün en az 1 bardak su içmediğinizde vücudun size vereceği uyarılar! Susuz kaldığında vücudumuzun bize verdiği uyarıları dikkate alıyor muyuz?

Vücudun ihtiyacı kadar su tüketmeyen kişilerde geri dönülmesi imkansız zararlara sebep oluyor. Şayet yeterince su tüketmezseniz, sağlığınız bozulacaktır.

İdrarınız normal renginden daha koyu bir renk alır. Şayet idrarınız normal renginden daha koyuysa, yeterince su içmemenizden kaynaklanıyor demektir. Böbrekleriniz bedeninizdeki zararlı toksinleri atmak için yeterince su bulamamış demektir.

Bedeninizi saran en önemli kısım cildinizdir. Devamlı nemlenmesi gerekir. Deriniz kuru ve kırışıklar bulunuyorsa ve çabuk çatlıyor ise, yeterince su içmiyorsunuz demektir.

Yeterince su içmediyseniz, susuz olduğunuzu anlamaz kendinizi aç hissedersiniz. Bir diğer anlamda, bedeniniz sizden su tüketmenizi isterken, siz yemek yersiniz. Baş ağrısı su içmediğinizin bir başka belirtisidir. Bedeninizde yeteri kadar su bulunmuyorsa, tansiyonunuz düşer ve böylece beyninizi etkiler. Sonuç olarak da başınız ağrır. Yeterince su tüketmezseniz, vücudunuz da yeterli oksijen üretemez ve devamlı yorgun hissedersiniz.

Eklemler ve kıkırdakların işlevini yerine getirebilmesi için yeterince su içmeniz gerekiyor. Su bulunmadan eklemler kurur ve hareket ettiğiniz sırada eklemleriniz ağrır. Gün içinde 4-6 defa tuvalete gitmek normaldir. Şayet bundan daha az tuvalete ihtiyacınız oluyarsa, vücudunuzda yeteri kadar su bulunmuyor demektir.Su içmeyi ihmal eden, sulu yiyecekler veya çay gibi içeceklerle gününü geçiriyorsanız bu zararlı alışkanlığı lütfen terk edin. Eğer çevrenizde böyle yakınlarınız varsa onları da uyarmayı ihmal etmeyin. Su içmek gerçekten çok önemli. Diğer sıvılar suyun yerini tutmuyor.

Lütfen ihtiyacı olan biri olabilir o yüzden bir kez paylaşalım.

Ayrıca unutmayın ki okursanız sadece siz faydalanırsınız fakat paylaşırsanız herkes faydalanır. Okuduğunuz ve faydalandığınız bütün bilgileri sevdiklerinizle paylaşın.

Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik, ders veren hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız, sayfamızı takip etmeyin unutmayın… Okuduğunuz için Teşekkür ederiz.Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER