Hayret Türkiye

Devamını Oku…

Birçok insanın kokusundan, acılığından ve göz yaşartıcı etkisinden dolayı tüketmekten kaçındığı, rahatsız olduğu soğanı uyumadan evvel ayağınızın altına koyarsanız buyrun bakın vücudunuzda ne gibi değişiklikler oluyor..

Devamını Oku…
05 Şubat 2018 - 14:22 'de eklendi ve 4032 kez görüntülendi.


Birçok insanın kokusundan, acılığından ve göz yaşartıcı etkisinden dolayı tüketmekten kaçındığı, rahatsız olduğu soğanı uyumadan evvel ayağınızın altına koyarsanız buyrun bakın vücudunuzda ne gibi değişiklikler oluyor..
Soğan antibiyotik etkisi taşımaktadır. Eski çağlardan beri bilinir ve birçok hastalığın tedavisinde kullanılır.

Soğanın faydalarından bazıları: gribe, soğuk algınlığına iyi gelir, kanı bakterilerden arındırır, kan dolaşımını hızlandırır, toksinleri atmada yardımcıdır, yaraları hızla iyileştirir, mukus sıvılaştırır. Bu rahatsızlıklara iyi gelmesi için soğanı yemek yeterli olur.

Uyuduğunuz odaya, bir soğanı kesip tabağın içinde başucunuza koyun. Sabah kadar solunumuzu rahatlatır ve gripseniz gribinize iyi gelir. Odanızın kapısını kapatarak etkiyi arttırabilirsiniz. Soğanı lapa şekilde göğsünüze sürün, balgam söktürücü özelliği devreye girer ve kabızlığa da iyi gelmektedir.

Soğanın ağrı kesici özelliği: ayak sinir uçlarında yedi bin tane sinir ucu mevcuttur. Soğan dilimlerini romatizmal ağrılarınızın bulunduğu yerlere ve ayağınızın altına yerleştirip üzerine çorap giyin veya bacağınıza koyarsanız streç ile sarın öyle uyuyun, sabah kalktığınızda ağrılarınızın azaldığını ve vücudunuzun normalden daha dinç olduğunu hissedeceksiniz.

Soğan ile hazırlanan kürlerin faydaları:
-Tansiyonunuz yükseldiği zaman ayaklarınızın alt kısmına minik minik doğranmış soğanları sarabilirsiniz.

-Ayağınız burkulduğunda, zeytinleri çekirdekleriyle beraber ezin, minik minik doğranmış veya rendelenmiş soğan ile birleştirip burkulan ayağınıza sürüp streçle bağlayın. Ufak bir burkulma ise geçecektir. Soğanın içeriğinde doku yenileyici vitaminler bulunur, zeytin çekirdeği antiseptiktir kendisi ise besleyicidir.-Kırmızı soğan hepatit B hastalığının tedavisine ek olarak kullanılabilir, bol bol yenerek hepatit B rahatsızlığından kurtulabilirsiniz.

-Kulağınız ağrıyorsa bir damla soğan suyu damlatabilirsiniz. Veya zeytinyağı da kulak ağrılarında birebirdir. Sadece bir damla damlatın fazla değil.

-Tırnak batmasında soğanın göbek kısmını parmağınıza geçirin ve sarın, iyi gelecektir.
Sağlıklı günler dileriz.Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Etiketler :

Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER