Hayret Türkiye

Sirke ile Ayak Mantarına Son!

Bu Doğal tedavi yöntemini mutlaka deneyin…

Sirke ile Ayak Mantarına Son!
15 Ocak 2018 - 14:01 'de eklendi ve 4324 kez görüntülendi.


Sirke ile Ayak Mantarına Son! Deneyenler Çok Seviniyor! Bu Doğal tedavi yöntemi mutlaka deneyin…

Bildiğiniz üzere ayak  mantarı olanların kesinlikle ayaklarını nemli ve ıslak bırakmamaları gerekiyor. Fakat ayak mantarı olanlarda ayakkabı kullanırken ister istemez terleme gerçekleşiyor.

Bundan dolayı ayaklar terlediği için, ayak mantarının daha da çok oluşmaması için gün içinde 2 defa ayak mantarı için kükürt tozu kullanılması tavsiye ediliyor. Şayet kükürt tozu uygularsanız, ayağınızın terlemesini engellemiş  olacak ve mantarın daha fazla yayılmasını ve büyümesini önlemiş olursunuz.

Ayaklarınızda mantar varsa mümkün olduğu kadar terlik kullanmaya çalışın. Bunun sebebi mantar canlı bir organizma.

Bununla birlikte büyüme döneminde karanlık, nemli ve sıcak yerleri severler. Gereği  kadar ayaklarınızı havalandırmalı ve rahatlamasını sağlamalısınız. Ayak mantarını gidermede önemli maddelerinden biri de budur.

Sirke ile ayak mantarı bitkisel tedavi Malzemeler: Sirke (60 ml) Su (2 litre ) Yapılışı ve Uygulanışı: Ayak banyosunu yapmak için bir kabın  içine 2 litre su ile 60 ml sirke koyun ve ayaklarınızı suya sokun. Yaklaşık  15 dakika beklettiğiniz  ayaklarınızı sonra temiz su ile durulayın. Sirke ile ayak mantarı giderme kullanılan bu  doğal yöntemi ayda en az 2 defa yapabilirsiniz.

Kabartma Tozu ile ayak mantarı bitkisel tedavi

Malzemeler: Sıcak Su (1 litre) Peroksit (1/4 bardak ) Kabartma Tozu (1/2 fincan) Sirke (1/4 fincan -60ml)

Hazırlanışı ve Uygulanışı: Ayak banyosu ya da bir kabın içine tüm malzemeyi ekleyerek karıştırın. Daha sonra ayaklarınızı  hazırladığınız bu karışımın içerisinde yaklaşık 15 dakika tutun. Bu doğal  yöntemi en az ayda 4 defa uygulan.

Okuduğunuz için Teşekkür ederiz. Okursanız sadece siz faydalanırsınız fakat paylaşırsanız herkes faydalanır. Lütfen 1 kez paylaşın…

Bu bilgiler size yardımcı oldu mu? Öyleyse arkadaşlarınızla paylaşarak başkalarınında faydalanmasına yardımcı olabilirsiniz.

Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik, ders veren hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız, sayfamızı takip edebilirsiniz.Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER