Hayret Türkiye

Devamını Oku…

şirinler ne anlatıyor?

Devamını Oku…
11 Kasım 2017 - 5:04 'de eklendi ve 6428 kez görüntülendi.


Şirinler’deki Gizli Mesajdan Haberiniz Var mı? Şirin’deki Gizli Mesajları Fark Ettiniz mi? İşte O Gizli Mesaj!

Çocukluğumuzun efsane çizgi dizis Şirinler,  hiç de masum değilmiş…

Yazar Cemil Şahinöz, Şirinler çizgi filmi hakkında yaptığı açıklamalarda çok ilginç değerlendirmelerde bulundu, aslında bu çizgi filmin hiç de masum olmadığını içerisinden birçok gizli mesajı barındırdığını belirtti.

İşte Şahinöz’ün Şirinler hakkındaki yazısı…

“Komünizm her yerde biter, fakat Türkiye’de bitmez“ diye bir laf vardı eskilerden.

Bu tespitin ne kadar doğru olup olmadığı araştırmaların konusu olmalı, fakat gerçek şu ki, PKK gibi terör örgütleri halen marksist ve leninist düşüncelerle gençleri avlamaya çalışıyorlar.

Teorik olarak komünizme baktığımız zaman sanki herşey mükemmel gibi. Paylaşım var, eşitlik var, adalet var. Çok hoş, çok şirin. Şirin demişken, teorik bir komünizm örneği olarak Şirin Köyüne bir göz atalım.

“Dünyaya kapalılar”

Şirin Köyü adeta bir komünist köy gibi. Para birimi yok. Şirinler değiş-tokuş ile ticaret yapıyorlar. Paylaşım var. Şirinler herşeylerini herkes ile paylaşıyorlar. Çok az özel eşya var. Bunun dışında herşey herkesin. Kolektif bir anlayış var.

Her şirinin özel bir vazifesi ve yeteneği var ve bu yeteneğini toplumun faydası için kullanır. Ama her yetenekten bir tane var. İkinciye gerek yok. Herşey kendi köylerinde üretiliyor. İhracat ve ithalata gerek yok. Kendi kendilerine yetiyorlar. Dünyaya kapalılar. “Şirin Baba’nın Karl Marx gibi bir sakalı var”

Köy’de erkekler esastır.
Bayan şirinler aslında yoktur. Onlar sonradan icad edilmiştir, yani sun-i’dir örneğin Şirin Kız’ın Gargamel tarafından icat edilmesi gibi.
Şirin Baba’nın tıpkı Karl Marx gibi bir sakalı var. Aynı zamanda komünizmin rengi olan kırmızı bir başlık ile dolaşıyor. Ama sadece kendisinde kırmızı şapka var. Yani kendisi lider. Diğerleri ise tamamen aynı.

Kıyafetleri aynı, renkleri aynı. Görüntüleri aynı. Tek tip insan. Gözlüklü şirin ise akıllıdır ve eleştiri yapar. Fakat bu özelliklerinden dolayı hiç sevilmez. Aynı komünizm tarihinde Troçki gibi. Zaten Troçki gibi gözlük takar.

“Gargamel ismi de Yahudilikten gelme”

Şirinlerin düşmanları Gargamel ise komünizmin teorikte düşmanı olan kapitalizmdir (teorikde diyorum, çünkü praktikte örneğin Çin‘de el ele aynı zulümü işliyorlar). Dolayısıyla Gargamel çok çirkindir.
Kapitalist olduğu için şirinleri yakalayıp sihirbazlık ile altın yapmak istiyor.

Kapitalizmin her şeyi sahte altın yapma ve zehiri altın gibi gösterme çabası gibi. Zaten Şirin Kız‘ı da şirinleri esir almak için Gargamel icat etmişti, aynı Kapitalizmin bayanların cinselliklerini kullanarak, tüketiciyi esir alma çabası gibi. Kapitalizmin sembolu olarak da kendisinde yahudilerde olduğunu düşündükleri bir burun vardır.

Zaten Gargamel ismi de yahudilikten gelen bir kelimedir. Kedisi Azrail ise yahudilikte de var olan bir meleğin ismidir. Ne yapsa da Gargamel asla şirinleri yakalayamaz ve şirinler mutlu ve huzur içinde yaşarlar.Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER