Hayret Türkiye

Siğiller İçin Doğal Tedavi…

Siğiller virüslerden kaynaklanan, hemen herkeste görülebilen, cildimizin üst yüzeyinde ve de en çok ellerde çıkan sivilceye benzeyen küçük kabarcıklardır.

Siğiller İçin Doğal Tedavi…
16 Nisan 2018 - 4:19 'de eklendi ve 377 kez görüntülendi.


Siğiller için doğal tedavi; Siğiller virüslerden kaynaklanan, hemen herkeste görülebilen, cildimizin üst yüzeyinde ve de en çok ellerde çıkan sivilceye benzeyen küçük kabarcıklardır. Çoğu siğil iyi huyludur. Bağışıklık sistemimiz zayıfladığında ortaya çıkar ve bulaşıcıdır.

Daha çok ellerde, ayaklarda, dizlerde ve yüzümüzde çıkarlar. Görüntüsü canımızı sıkar, çoğu siğiller de ağrı yaparlar. Doğal yöntemler ile siğilden kurtulmak mümkündür.

Siğiller için bitkisel tedavi uygulamalarında en başarılı olanı incir ağacının yaprağını koparınca akan beyaz sütü siğilin üzerine sürmektir. İncir sütü üzerine birkaç defa sürünce kökünü çıkarıyor.

İncir ağacı yaprağı dipten kopartıldığında çıkan süt benzeri su siğilin üstüne sürülür etkiyi artırmak için sürmeden önce siğilin üst kısmındaki ölü kısım aşındırılarak suyun daha etkili olması sağlanır. Sabah akşam uygulama 2-3 gün yapılırsa yeterli olabilir. Başarı yüzde yüze yakındır.

İncirin meyvesi dalından koparıldığı zaman çıkan sütte siğillere aynı şekilde sürülebilir. Ayrıca incir meyvesi pişirilip, arpa unu ile lapa yapılır siğillerin üzerine konularak uygulanan doğal tedavi yöntemi de vardır.

Diğer doğal ev tedavileri; Elma sirkesi. Bir pamuklu çubuğu elma sirkesine batırmak, siğilin üzerine uygulamak ve yara bandı ile kapatmaktır. Bu işlem, siğil kayboluncaya kadar günde iki defa yapılır.

Muz kabuğu. Küçük muz kabuğu parçaları, etli tarafı aşağıda kalacak şekilde siğilin üzerine uygulandıktan sonra tıbbi bant ile kaplanır. Muz kabuğu gece veya gün boyunca siğil üzerinde bırakılabilir, bu işlem bir kaç gün tekrarlanır ve günlük olarak değiştirilir.

Sarımsak ezilerek siğile uygulanır ve üzeri sarılıp bantlanır. Birkaç günde bir geceleri yapılabilir.
Yağ bakımından zengin bitkiler ve otlar. Limon yağı ve çay ağacı yağı, siğiller için tedavi edici olarak kullanılır.

Limon kabuğu: Bir parça limon kabuğunu, siğili kapsayacak şekilde siğilin üzerine koyup bastırılır. Bu işlemi günde birkaç kez tekrarlanır. Taze Fesleğen: Taze fesleğen yapraklarını ezip direk olarak siğilin üzerine uygulanır.

Üzerine bir bantla kapatılır. Bu işlemi günde birkaç kez uygulanır. Evde uygulanabilecek bazı doğal yöntemler ile bazı siğillerden kurtulmak mümkündür fakat bazı siğiller ise ilaç kullanımı gerektirebilir. Siğil tedavisi, asidik kremler, yakarak tedavi, lazerle tedavi veya cerrahi müdahale ile de yapılabilmektedir.Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER