Hayret Türkiye

Devamını Oku…

Şeytan ve bir kadın anlaşma yapmışlar…

Devamını Oku…
10 Kasım 2017 - 20:24 'de eklendi ve 7244 kez görüntülendi.


Günün birinde Şeytan üzgün bir şekilde yolda yürüyormuş, nasıl olduysa kadının biri bu durumu görmüş ve şeytana ne olduğunu sormuş, Şeytan ne yaptıysam şu mübarek adamı yoldan çıkartamadım.
Demiş, Kadın ise gel seninle bir anlaşma yapalım demiş ve…

Kadın bana şu isteğimi ver ben o adama yapacağımı bilirim demiş, şeytan kabul etmiş. Sonra o adamın yaşadığı köye gitmiş, adamın kapısını çalmış başlamış ağlamaya çocuğum hastan yetişin, yardım edelim diye. Adam hemen kadının evine koşmuş, çocuğu alıp doktora götürme niyetiyle.

Sonra eve bir girmiş ki ortada koca bir sofra her türlü zararlı, günah yiyecek ve içecekler. Bir köşede de küçük bir çocuk oturuyor ama hiç de hasta bir hali yok.

Adam ne oluyor demeye kalmadan, kadın arkasından girmiş ve kapıyı kitlemiş. “Sakın kaçmaya çalışma, bir çığlık atarım ki bütün köy seni linç eder.” demiş. Sonra da “Şimdi seninle bir anlaşma yapacağız, beni iyi dinle” diye de devam etmiş.

Adam ise “Ne yapıyorsun sen, Allah’tan kork, hiç mi utanmıyorsun.” diye söylenmiyormuş. Kadın bunlara hiç kulak asmadan isteklerini sıralamış, “Ya şu sofradaki içkiyi sonuna kadar içersin, ya şurada oturan çocuğu öldürsün ya da benim zina edersin demiş.”

“Bu üçünden birini seçip yapmaz isen bana saldırdığını söyler, seni mahvederim hem sen hem de ailen perişan olur.” diye de devam etmiş.

Adam bu işten nasıl kurtulacağım diye dertli dertli düşünüyormuş ki, cinayet ve zina yerine içki içmeyi uygun görmüş ve kadının dediği gibi bütün şişeyi içmiş. Şişenin sonuna geldiğinde ise iyice kendini kaybetmiş bir haldeymiş. Kadın ise bu fırsattan yararlanarak adamı zinaya ikna etmiş. Bir süre sonra yarı sarhoş haldeyken ne yaptım ben diye krize giren adam hem kadını hem de çocuğu öldürmüş ki işlediği suçu kimseye anlatmasınlar. Çıkan patırtı ve gürültüyü duyan ahali eve toplanmış.

Ve bizim o iyi adamı en kötü halinde görmüşler, kadının evine ve çocuğuna saldırdı diyerek adamı oracıkta döve döve hakime götürmüşler. Hakim adama en ağır cezayı kesmiş. Bu durumu gören adamın ailesi, karısı ve çocukları ise perişan olmuş.

Bu garip hikayenin elbette bir mesajı var fakat bu mesajın kadına bak ne kötüymüş olduğunu zannediyorsanız yanılıyorsunuz. Bu hikayenin en önemli mesaj içki kötülüklerin başıdır. O nereye giderse diğerleri de onu takip eder. Allah hepimizi bu duruma düşmekten korusun.
Bu hikayeyi paylaşmayı unutmayın…Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER