Hayret Türkiye

Devamını Oku…

Serçe gün doğumu ile birlikte yuvasından çıkar, her zaman nasibi neyse onu arar gün boyu dur durak bilmeden.

Devamını Oku…
31 Ocak 2018 - 23:08 'de eklendi ve 485 kez görüntülendi.


Serçe gün doğumu ile birlikte yuvasından çıkar, her zaman nasibi neyse onu arar gün boyu dur durak bilmeden. Malum ne dolabı var ne de kileri, sabah aç çıkar akşam tok döner yuvasına Allah’ın izni ile.nasibine bir sebeple bir şekilde ulaşır.

Gününü yol kenarlarındaki ağaçlarda evlerin saçaklarında tellerde geçirir, bir gözü de daima yiyeceği bir şeyler arar. Ya sürü halinde yada bazen tek gezer ortalıkta. Yine bir gün yuvasından çıkan serçe yol kenarına tellere konmuş tek başına

. O sırada hızla geçen bir kamyonun brandasının altından rüzgarında etkisiyle epeyce bir buğday savrulur yol kenarına. Bunu gören serçe sevinçle biraz alçalayım konayım yol kenarına karnımı tıka basa doyurayım demiş.

Tam oraya doğru alçalırken bir bakmış karşıdan hızla bir motosiklet geliyor, eyvah sağa mı kaçayım sola mı kaçayım derken motosiklet sürücüsünün kaskına çarparak yere düşmüş. Motorcu adam hemen ileride durmuş, motorundan inerek geri yürümüş, eğilip bakmış yol kenarına düşen zavallı serçecik baygın halde ama ölmemiş.

Yazık hayvancağıza diye acıyan adam serçeyi yerden alarak ceketinin üst cebine koymuş ve doğruca evine götürmüş.

Bir kafesin içine koymuş baygın serçeyi. Kafesin içine de biraz su ve biraz da ekmek kırıntıları bırakmış, bir süre sonra serçe gözlerini yavaş yavaş açmış ve kendine gelmeye başlamış.

Önce su ve ekmek kırıntılarını görmüş, gözlerini iyice açınca parmaklıkların arasında olduğunu fark etmiş ve ” Hay Allah adama çarpınca ya hastanelik oldu, yada öldürdük herhalde. Yoksa beni buraya koymazlardı.” demiş.

BEĞENDİYSENİZ ARKADAŞLARINIZLA PAYLAŞMAYI UNUTMAYIN – 1 kez PAYLAŞ HERKES OKUSUN

Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik, ders veren hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız, sayfamızı takip edebilirsiniz.Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER