Hayret Türkiye

Devamını Oku…

Sende Evlat, Bende Kuyruk Acısı: Merhamet sahibi ve inançlı bir adam bir gün kaya kovuğundaki bir yılanın hâlini görünce, acır ve ona yiyecek bir şeyler götürür.

Devamını Oku…
04 Mart 2018 - 17:47 'de eklendi ve 4196 kez görüntülendi.


Sende Evlat, Bende Kuyruk Acısı: Merhamet sahibi ve inançlı bir adam bir gün kaya kovuğundaki bir yılanın hâlini görünce, acır ve ona yiyecek bir şeyler götürür.

Yılan da kendine yapılan bu iyiliğin altında kalmaz ve topraktan çıkardığı bir altını adama verir. Gel zaman git zaman aralarında bir dostluk oluşur, adam yılana yiyecek götürür, her seferinde de yılan adama altın verir. Bu hal böylece uzan zaman boyunca devam eder.

Günün birinde bu adam çok hastalanır ve günlerce hasta yatağından başını bile kaldıramaz. Hâli böyle olunca dostu yılan aklından çıkmaz, günlerdir aç kaldığını düşünerek oğlunu yanına çağırır, durumu baştan sona anlatır.

Nihayetinde hiç korkmamasını tarif ettiği yere yılana yemeği götürmesini ve de yılanın verdiği altını alıp gelmesini söyler. Oğlan babasının sözüne uyar yılama yiyeceğini götürür, yuvasından çıkan yılan çocuğa altını verir.

Oğlan birkaç gün devam eder. Yılana yiyeceğini bırakır yılan da yuvasından çıkardığı altını çocuğa verir. Her gün aynı şeyi gören delikanlı yılanın yuvası altınla dolu her gün gelip bir tane alıp gidene kadar, en iyisi yılanı öldüreyim, altınların hepsini alayım diye düşünüp, yerden büyük bir taş alır ve yılana fırlatır.

Taş yılanın kuyruğunu koparır, can havliyle yılan atılıp çocuğu sokar. Çocuk oracıkta ölür. Akşam vakti yaklaşmış ama sabah çıkan çocuk dönmemiştir, bir şeyler olduğunu hisseden baba zar zor hasta yatağından kalkıp yılanın kovuğunun olduğu yere gider ve birde bakar ki oğlunun cansız bedeni yerde yatmaktadır.

Yıllardır dost olduğu yılana burada neler oldu diye sorunca, yılan olup biteni anlatır. O zaman adam oğlunun suçlu olduğunu anlar ve yılandan af diler.

Eski dostum olan olmuş, yapacak bir şey yok, gel bunları unutalım, yine eskisi gibi dostluğumuz devam etsin deyince yılan adama; “Sende bu evlat acısı, bende de bu kuyruk acısı varken, artık biz dost olamayız” der.Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER