Hayret Türkiye

Devamını Oku…

Şehrin en ünlü en iyi kumaşlar üreten dokumacısı sipariş üzerine çok güzel bir kumaş dokumuş, parasını da peşin almıştı. Fakat siparişi veren kişi bir müddet sonra kumaşı geri getirdi.

Devamını Oku…
21 Nisan 2018 - 14:23 'de eklendi ve 453 kez görüntülendi.


Hayat Kumaşı Bir Kere Dokunur; Şehrin en ünlü en iyi kumaşlar üreten dokumacısı sipariş üzerine çok güzel bir kumaş dokumuş, parasını da peşin almıştı. Fakat siparişi veren kişi bir müddet sonra kumaşı geri getirdi.

Çünkü dokumada hata, bir kusur bulmuştu. Dokumacı mahcup bir edayla kumaşını geri aldı ve peşin aldığı bedeli özür dileyerek iade etti. Bu arada gözlerinden yaşlar süzülmeye başladı.

Kumaşı geri getiren adam bu duruma biraz şaşırdı ve de çok üzüldü. Dokumacının mahzun hali ona çok dokunmuştu. Küçük bir dokuma hatası yüzünden kumaşı getirdiğine pişman olmuştu.

Parayı da ona uzatarak:” Ustam niçin ağlıyorsun? Eğer paraya ihtiyacın vardıysa al parayı geri verelim ve kumaşı geri verdik diye üzüldüysen alıp gidelim ve bundan kimseye bahsetmeyelim” teklifinde bulundu samimiyetle.

Fakat dokumacı paraya elini uzatmadı bile. Onun asıl derdi başkaydı. Derin bir ah çekerek şöyle dedi: “Hayır, kumaşımın geri getirilmesine ağlamıyorum.

Siz yerden göğe haklısınız, lafım yok. Lakin bu hal benim aklıma ahret gününü getirdi de onun için ağlıyorum. Dünyalık bir işte benim dokuduğum kumaşımın bir kusuru görüldü ve geri çevrildi.Ben şimdi bunu geri almaya muktedirim, bir şekilde telafi ederim, geri alırım yeniden dokurum özür dilerim.

Fakat huzur-u mahşerde, ya ömür boyu yaptıklarım Allah’a arz olunduğu zaman, kusurları yüzünden geri çevrilecek olursa, O zaman ne olur, nice olur benim hâlim?

O gün benim orada geçerli ne param olacak ne de malım. Dünya hayatı, bu kumaş gibi değil ki, düzeltilsin ya da tekrar yeni baştan dokunsun. O, sadece bir kere gelir geçer. Hayat kumaşı bir kere dokunur”

Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik, ders veren hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız, sayfamızı takip edebilirsiniz.Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Etiketler :

Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER