Hayret Türkiye

Devamını Oku…

Savaşın en kanlı çarpışmaların göğüs göğüse ve şiddetli olduğu günlerden birinde.

Devamını Oku…
11 Mart 2018 - 21:48 'de eklendi ve 342 kez görüntülendi.


GELECEĞİNİ BİLİYORDUM: Savaşın en kanlı çarpışmaların göğüs göğüse ve şiddetli olduğu günlerden birinde. Cephede az önce yapılan taarruz geri püskürtülmüş ve karşı taarruza geçilmiştir.

İki tarafta şiddetli çarpışmalarda yoğun şekilde kayıp vermiştir. O sırada bir asker, en iyi arkadaşının az ileride kanlar içinde yere düştüğünü görür.

İnsanın başını neredeyse bir an bile siperin üzerinde tutamayacağı ateş yağmuru karşılıklı devam etmektedir.

Asker siperin içinden hemen teğmenin yanına gelerek fırlayıp siperin az ilerisinde vurulup düştüğünü gördüğü arkadaşını alıp getirmek istediğini söyler.

“Delirdin mi?” der gibi bakar teğmen askerin yüzüne ve vurulan askerin olduğu yere bir an siperden başını kaldırıp bakar; “Gitmeye değer mi? Arkadaşın kanlar içinde birkaç kurşun yemiş hareketsiz ve de büyük olasılıkla ölmüştür bile.

Kendi hayatını da tehlikeye atma” deyince asker ısrar eder.. Teğmen başını sallayıp istemeyerek izin verir; “Peki , git o zaman ama biraz bekle ” İnanılması güç bir mucize yaşandı.Asker o korkunç ateş yağmuru biraz hafifleyince koşarak arkadaşına ulaştı. Onu sırtına aldı ve koşa koşa tekrar sipere döndü. Birlikte siperin içine yuvarlandılar.

Teğmen, kanlar içindeki askere bakıp nabzını kontrol edip, sonra arkadaşını sipere taşıyan askere dönerek; “Sana değmez, hayatını tehlikeye atmana değmez, demiştim. Bak haklı çıktım. Arkadaşın zaten ölmüş” dedi teğmen.

“Değdi komutanım değdi” dedi asker. “Nasıl değdi?” dedi teğmen. “Bu adam ölmüş görmüyor musun?”

“Gene de değdi komutanım. Çünkü yanına ulaştığımda henüz sağdı. Onun son sözlerini duymak dünyaya bedeldi benim için.” Ve arkadaşının son sözlerini hıçkırarak tekrarladı teğmene; “Geleceğinden emindim. Geleceğini biliyordum” demişti arkadaşı…

Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik, ders veren hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız, sayfamızı takip edebilirsiniz.Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Etiketler :

Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER