Hayret Türkiye

Satın Aldığı Araçtan Bakın Ne Çıktı…

Konya’da ikinci el araba alım satımı yapan Vehbi Acar, aldığı aracın içinde 5 bin 950 avro buldu.

Satın Aldığı Araçtan Bakın Ne Çıktı…
15 Kasım 2017 - 2:06 'de eklendi ve 8328 kez görüntülendi.


İkinci el araba alım satımıyla uğraşan bir vatandaşımız, herkesi gülümseten bir davranışta bulundu. İyilik ve doğruluğun güzelliğini anlatan bu haberi sizler için hazırladık.

Konya’da ikinci el araba alım satımı yapan Vehbi Acar, aldığı aracın içinde 5 bin 950 avro buldu. Galerici Vehbi Acar, İstanbul’dan 34 BU 4016 plakalı araçta bulduğu 5 bin 950 avronun sahibine, uzun uğraşlar sonucunda ulaştı.

Aracı temizlerken bir çantanın içinde 5 bin 950 avro buldu. Paranın sahibine dedektif gibi çalışarak ulaştı. Yaşanılan olayı AA muhabirine açıklayan Vehbi Acar, bu durumu hemen kardeşi ve babasına anlattı. “Kardeşimle birlikte parayı görünce şaşkına döndük Zarfta banka dekontu da vardı. Önce, aracı satın aldığımız kişiye ulaştık.

Paranın kendisine ait olmadığını söyleyince araçtaki evraklardan yola çıkarak satılan kişilere tek tek ulaştık. Bir dedektif gibi bilgilerin tamamını teyit ederek, sonunda paranın 2011 yılında aracı satan Yüksel Akuş’a ait olduğunu belirledik.

Paranın o kişiye ait olduğundan şüphemiz yok. Kendisiyle telefonla konuştuk. Olayı anlatınca çok şaşırdı. 3 yıl önce koltuğun altındaki kitapçıkların içine parayı saklamış, sonra da unutmuş. Banka hesap numarasını aldık. Kendisine eksiksiz teslim edeceğiz” dedi.

Bu olay bizlere şunu hatırlattı, sokakta bulduğunuz yüklü bir para, zaten zengindir onda çok vardır diyerek geçenlerin çok büyük günaha ve vebale girdiğini unutmamalıyız. O para hakkıyla kazanmış bir zenginin de olabilir elbet ama o para çocuğunun hastalığına gidiyor da olabilir, yaşlı bir teyzenin üç aylığı, koca bir ailenin birikmiş kira borcu, bir öğrencinin okul masrafı, çok zengin bir patronun onlarca işçisine ödeyeceği maaşlar, iş yerinin batmasını önlemek için aldığı borç, aylarca veya yıllarca birikim yaparak ev ya da araba sahibi olmak için çalışmış biri, bunlardan her hangi biri olabilir. Bunu asla unutmamalıyız.Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER