Hayret Türkiye

Sarımsak Suyu Bakın Nelere İyi Geliyor!

Sarımsak suyunun faydalarını öğrenince gerçekten şaşıracaksınız. Bunu denemelisiniz, mutlaka…

Sarımsak Suyu Bakın Nelere İyi Geliyor!
10 Ocak 2018 - 9:24 'de eklendi ve 4271 kez görüntülendi.


Sarımsak suyu bakın neye iyi geliyor! Sarımsak suyunun faydalarını öğrenince gerçekten şaşıracaksınız. Bunu denemelisiniz, mutlaka…

Genellikle sivilceler yüz, kollar ve sırt kısımlarında oluşur ama bazı insanların başında da sivilceler görülür. Başında oluşan sivilceler için doğal yöntemlere mutlaka göz atın..

Saç dibinde sivilce birçok insanın problemidir.  Sivilce belki tek başına bir problem oluşturmayabilir ancak eğer akne gibi görülürse saçları tararken ağrılara sebep olabilir ve saçı yıkamak dahi güçleşebilir.

Kafada çıkan  sivilcelerin sebepleri diğer bölgelerde çıkanlarla farklı değildir. Genel olarak aşırı yağ üretiminden ve doğru bakımın uygulanmamasından oluşur. Bazı insanlarda da saç bakım ürünlerine karşı vücudun verdiği alerjik tepki olarak meydana çıkabiliyor.

Saç biti, genellikle saç dibinde sivilce ve kaşıntıya sebep olur. Seboreik dermatit, genellikle saçlarda oluşan kepeklerden sorumludur ve bazen sivilceler de yapabilir. Tedavisi uzun süre alır.

Akneler, gençlik yaşlarında ve ergenlik dönemlerinde doğal olarak oluşur ve tedavisi için normal aknelerin tedavisi yapılır. Folikülit, diğer üçünde genellikle saç köküne herhangi bir hasar oluşturmaz ama folikülitte saç gözenekleri tıkanır ve bakterilerin bu gözeneklerde çoğalması, saç köküne zarar verir ve saç dökülmesine de sebep olur.Hormonal değişiklikler, sağlıksız diyetler, alerjik reaksiyonlar, hava kirliliği ve kirli saç derisi gibi nedenlerden kafada sivilce çıkar.

Doğal antibakteriyel ve antiseptik elma sirkesi saç foliküllerinde oluşan  bakteri ve yağı gidermeye yardımcı oluyor. Saç dibindeki pH dengesini sağlar. Elma sirkesini eşit oranda ılık su ile karıştırıp yıkadığınız temiz saçlarınızı bu karışım ile durulayın. 5-7 dakika bıraktıktan sonra tekrar durulayın.

Antibakteriyel ve antioksidan içeriğiyle bakteri gelişmesini önler. Kırmızılığı ve acıyı giderir. Sorunlu bölgeye bal sürüp 10 dakika beklettikten sonra ılık suyla durulayın. Birkaç gün günde 2 defa uygulayın.

Bir başka antibakteriyel ve antioksidan kaynağı ise sarımsak akneyi tedavi eder, kızarıklıkları ve acıyı hafifletir, iyileşmeyi hızlandırır. 4-6 diş sarımsağı 3 bardak suda 5 dakika kaynatın. Üstünü kapatıp soğumaya bırakın.

Sarımsakları içinden çıkarıp suyuyla saçlarınızı durulayın. 10 dakika bekledikten sonra yıkayın. Günde bir defa uygulayın.

Okuduğunuz için Teşekkür ederiz. Okursanız sadece siz faydalanırsınız paylaşırsanız herkes faydalanır. Lütfen 1 kez paylaşın…Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER